Dyskusyjny Klub Teatralny - Foyer Teatru

Data i czas wybranego wydarzenia: 15-02-2019 godz. 20:30:00
 
Zapraszamy na DYSKUSYJNY KLUB TEATRALNY- cykl spotkań, realizowanych w oparciu o obejrzane  przedstawienie, podczas którego będzie można wymienić się wrażeniami, podyskutować i poznać nowe sposoby czytania i analizowania tekstów kultury.
Przebieg poszczególnych warsztatów jest uzależniony od spektaklu bazowego, jednakże wszystkie poszukują tropów interpretacyjnych, kontekstów i odniesień wzbogacających przyjemność obcowania z teatrem. Tym razem wspólnie obejrzymy spektakl "Pogorzelisko", by zaraz po nim oddać się długiej dyskusji. Spotkanie poprowadzi Redaktor Polskiego Radia Rzeszów – Adam Głaczyński,a udział w nim wezmą m.in. aktorzy oraz reżyser spektaklu Cezary Iber.

 

 

"Pogorzelisko" to spektakl oparty na dramacie Wajdiego Mouawada, kanadyjskiego pisarza, aktora, reżysera uhonorowanego Orderem Kanady.

Nawal Marwan w testamencie przekazuje swoim dzieciom dwa listy. Jeden do ich ojca, który potencjalnie zginął na wojnie, a drugi do ich brata, o którego istnieniu własnie się dowidzieli.
Jeanne i Simone jadą na Bliski Wschód, aby ich odnaleźć i dostarczyć im listy zostawione przez matkę.
Wyruszają w podróż, która odkryje przed nimi historię ich matki, horror wojny, siłę przyjaźni, okrucieństwo zemsty i siłę wybaczania, a w końcu ich własne pochodzenie.
Bo drzewo to nie tylko korona, która pnie się do jasnego nieba. Drzewo to również korzenie, sięgające w głąb mrocznej ziemi. 

Cezary Iber

 

BILET: 15 złotych + 1 złoty (spektakl + Dyskusyjny Klub Teatralny)

Ilość miejsc ograniczona, więc obowiązuje rezerwacja :

tel. 17 853 22 52  ( od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00  )

 

Miejsce: Foyer Teatru