Kurka Wodna – katastrofa jest coraz bliżej

Kurka Wodna – katastrofa jest coraz bliżej

Kurka Wodna – katastrofa jest coraz bliżej

Antysystemowy – to słowo dziś nabiera siły. Świat jest systemem, ale są tacy, którzy są przeciw. Przeciw systemowi, a nawet przeciw światu.

Dodajmy – naszemu światu, bo są inne światy, których nie dopuszcza do głosu nasza świadomość, czyli globalna mediosfera, która wypiera rzeczywistość. Ale to co wyparte nie przestaje istnieć. Tkwi głęboko, wrze pod powierzchnią i może wybuchnąć.

Witkacy był i jest antysystemowy. Był i jest proroczy. „Kurka Wodna” to sztuka o świecie, w którym umiera duch i rozpadają się więzy. Rośnie konsumpcja, ale pożądania są nienasycone. Absolutu brak, a katastrofa jest coraz bliżej. To nasz świat.

 Jan Nowara

Zapraszamy na metafizyczny seans w wirtualnym kosmosie! „Kurka Wodna” to słynna Czysta Forma Witkacego w najdoskonalszym ujęciu jego absolutnie wyzwolonej z wszelkich ograniczeń wyobraźni.
W świat, w którym to co nierzeczywiste jest kluczem do Tajemnicy Istnienia, wlewa się nowa rzeczywistość – Rewolucja Islamistyczna , która korzysta z globalnej sieci.
W odmiennych stanach świadomości zagadki bytu „same się zgadują”, a „Nieskończoność woła ludzi ku sobie głosem tajemnic”.
„Kurka Wodna – katastrofa jest coraz bliżej” – to spektakl multimedialny, w którym wizje sceniczne przenikają się z obrazami z sieci, a teatralna wyobraźnia konkuruje z ostrym przekazem rzeczywistości on-line.
Zapraszamy do Teatru Nowej Generacji!

Fanpage spektaklu

 

fot. Maciej Mikulski


Premiera: 22/10/2015
Obsada:

Dagny Cipora
Magdalena Kozikowska-Pieńko
Justyna Król
Adrian Budakow (gościnnie)
Kacper Burda (gościnnie)
Michał Chołka
Mateusz Mikoś
Piotr Napieraj

Role wirtualne (zdjęcia filmowe):
Robert Chodur
Sławomir Gaudyn
Józef Hamkało
Robert Żurek

Głos: Maciej Orłowski

Adaptacja i reżyseria: Jan Nowara
Scenografia: Magdalena Gajewska
Muzyka: Paweł Nafus
Multimedia: Marcin Pawełczak, Piotr Cerkowniak, Michał Więdłocha
Plastyka ruchu scenicznego: Tomasz Dajewski
Inspicjent: Ewa Bazaniak
Sufler: Karolina Dańczyszyn
Czas trwania: 180 min. z przerwą