Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli zapraszają do udziału w projekcie KAWA Z TEATREM.

KAWA Z TEATREM to cykl spotkań-warsztatów dla nauczycieli realizowanych
w oparciu o obejrzane przedstawienie.
Zapraszamy na spektakle teatralne połączone z warsztatami, podczas których w miłej, nieformalnej atmosferze – przy tytułowej kawie – będzie można wymienić się wrażeniami, podyskutować i wspólnie poszukać najlepszych sposobów wspierania uczniów w budowaniu umiejętności czytania i analizowania tekstów kultury. Przebieg poszczególnych warsztatów będzie uzależniony od spektaklu bazowego, jednakże wszystkie będą poszukiwać tropów interpretacyjnych, kontekstów i odniesień wzbogacających przyjemność obcowania z teatrem i przydatnych w pracy z uczniami.

Warsztaty-spotkania są organizowane raz w miesiącu.
Ilość miejsc ograniczona.
Koszt uczestnictwa (spektakl + warsztaty) oferujemy w promocyjnej cenie 15 PLN.
Rezerwacja miejsc wyłącznie za pośrednictwem PCEN.

Pierwsze spotkanie odbyło się 15 stycznia 2016. Podstawą warsztatów był spektakl „Balladyna”.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 27 kwietnia 2017 po spektaklu „Chory z urojenia” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ!

Zajęcia edukacyjne prowadzi Joanna Sarnecka – antropolog kultury, animatorka. Tworzy spektakle z dziećmi w ramach projektów skierowanych do popegeerowskich wiosek, prowadzi grupę teatralną w ŚDS w Cergowej, działa jako opowiadaczka, bajarka, w założonej w 2009 roku grupie Opowieści z Walizki. Współpracuje z Instytutem Teatralnym przy projekcie Teatroteka Szkolna (przygotowuje scenariusze lekcji teatralnych dla nauczycieli). W Teatrze Siemaszkowej zajmuje się edukacją teatralną.

Zapraszamy na KAWĘ Z TEATREM!

 

logo-pcen-250

Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie