W ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Rozwój infrastruktury kultury” Teatr im. W. Siemaszkowej zrealizował zadanie, które stworzyło sprawniejsze i bardziej efektywne pracownie teatralne, które zostały wyposażone w specjalistyczne maszyny i urządzenia pozwalające stworzyć skomplikowane i wymagające projekty artystyczne. Dodatkowym atutem było również zwiększenie bezpieczeństwa pracowników i stworzenia miejsc pracy, które są bardziej ergonomiczne i komfortowe.
W ramach zadania doposażyliśmy pracownie krawieckie, plastyczne, elektryczne i akustyczne. Dzięki nowym maszynom będziemy mogli tworzyć piękne i nowoczesne projekty kostiumów, do których wykonania zostaną wykorzystane profesjonalne urządzenia wielofunkcyjne. Nasze pracownie mogą wykonywać skomplikowane projekty scenograficzne, które zostaną wykorzystane w nowej aranżacji przestrzeni teatralnej.
Realizacja założonych celów projektu pozwoliła rzeszowskiemu Teatrowi znacznie wzbogacić i urozmaicić ofertę artystyczną, odpowiadając zapotrzebowaniu większości mieszkańców Podkarpacia.
Poprzez zrealizowane zakupy i wymianę specjalistycznego sprzętu dążymy do tego, by instytucja nasza była postrzegana jako placówka na najwyższym poziomie europejskim. Realizacja zadania pn. „Zakup wyposażenia dla pracowni specjalistycznych Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie” pozwoli nam zaprezentować bogatszą ofertę artystyczno-edukacyjną, a także da możliwość współpracy z najlepszymi twórcami sztuk teatralnych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego