„Wielka woda” i 20 rocznica śmierci Agnieszki Osieckiej

„Wielka woda” w reż. Jana Szurmieja to wyjątkowe muzyczne widowisko poświęcone życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej. 7 marca 2017 roku mija 20 rocznica śmierci poetki.

Agnieszka Osiecka to jedna z najbarwniejszych postaci w historii polskiej kultury. Dziennikarka, poetka, autorka piosenek, pisarka, autorka spektakli teatralnych, telewizyjnych. Hity, które napisała – m.in. Małgośkę, Wielką wodę, Niech żyje bal, Damą być – znają wszyscy.

W rocznicę śmierci artystki zapraszamy do naszego Teatru na Wielką wodę – wyjątkowy spektakl wypełniony kilkudziesięcioma piosenkami, które na trwałe wpisały się w świat polskiej muzyki rozrywkowej.  Kanwą scenariusza napisanego przez Jana Szurmieja są pieczołowicie dobrane i pomysłowo zainscenizowane utwory, które składają się na złożony portret poetki w różnych fazach jej życia. Część z nich opowiada o miłości i samotności, a część w sposób żartobliwy i ironiczny prezentuje kolejne dekady  polskiej rzeczywistości.

Zapraszamy w muzyczną podróż przy muzyce znanych i uznanych kompozytorów: Katarzyny Gärtner, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Zielińskiego, Zygmunta Koniecznego i Jerzego Satanowskiego. Spektakl gramy w Dzień Kobiet – 8 marca o godz. 19:00! Zapraszamy!