RSK – WINO, KOBIETA I ŚPIEW: Recital piosenki aktorskiej Dagny Cipory

Dagny Cipora – aktorka i wokalistka. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2013).

Na ostatnim roku studiów zadebiutowała główną rolą żeńską w musicalu „Our House” Tima Firtha w reż. Michała Znanieckiego w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Równocześnie rozpoczęła naukę w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Wydziale Wokalnym (recital dyplomowy aktorki odbędzie się w 2018 roku).

Po ukończeniu studiów na Wydziale Aktorskim dołączyła do zespołu artystycznego Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie zagrała swoje najważniejsze role: NAWAL w „Pogorzelisku” Wajdiego Mouwada w reż. Cezarego Ibera, MASZĘ w „Trzech Siotrach” Czechowa w reż. Magdaleny Miklasz oraz WANDĘ w „Wenus w futrze” Davida Ivesa w reż. Jana Nowary.

Za rolę GOPLANY/SHIRLEY TEMPLE w spektaklu „Balladyna” Juliusza Słowackiego w reż. Radosława Rychcika otrzymała Krakowską Nagrodę Loży 2015. W tym samym roku została uhonorowana Nagrodą Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Dagny współpracuje obecnie z: Krakowskim Teatrem VARIETE (gdzie można ją zobaczyć w musicalu „Chicago” w reż. Wojciecha Kościelniaka), rzeszowskim Stowarzyszeniem Twórczym „SztukPuk SZTUKA” oraz grupą „RETRO-spekcja„.

Ten wyjątkowy, muzyczny wieczór połączony będzie z degustacją win z włoskich winnic.

Cena biletów: 50 zł