Imię i nazwisko: Karol Kadłubiec
Data i miejsce urodzenia: 01.12.1989 roku w Sosnowcu
Wykształcenie: aktorstwo dramatyczne/ Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie filia we Wrocławiu

Ukończył również XI i XII Warsztaty im. Jerzego Grzegorzewskiego w Książu prowadzone przez Zbigniewa Zamachowskiego, Wojciecha Malajkata oraz Beatę Fudalej. Uczestniczył w projekcie Master Class z Nikołajem Koladą w Teatrze Studio w Warszawie.

Jest również absolwentem XV Pomorskich Warsztatów Filmowych w Gdyni.

Jeszcze podczas studiów debiutował na scenie w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze rolą Tarkwiniusza w „Nadobnisiach i koczkodanach” S.I. Witkacego w reżyserii P. Partum. W swojej dotychczasowej pracy teatralnej pracował między innymi  z takimi reżyserami jak: A. Duda-Gracz, P. Łysak, R. Brzyk, M. Kalita, A. Popławska, J. Hendel, Ł. Czuj, J. Nowara, P. Partum, N. Kolada.

Gościnie współpracuje z wieloma teatrami w Polsce: Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, Instytut Teatralny w Warszawie, Teatr Miejski w Gliwicach, Teatr Nowy Proxima w Krakowie. 

Od 2019 roku jest związany z Teatrem im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie wcielił się min. w postać Jimmego Portera z „Miłość i gniew” J. Osborne’a.

Na dużym ekranie debiutował rolą Taksówkarza w filmie Waldemara Krzystka pod tytułem „Fotograf”.  Zagrał również w filmie „Krew Boga” w reżyserii nominowanego do Oskara Bartosza Konopki. W 2020 swoją premierę będzie miał nowy film Lecha Majewskiego „BRIGITTE BARDOT CUDOWNA”, w którym wcielił się w role Johna Lennona.

NAGRODY:

- Nagroda Specjalna 07. Festiwalu Nowego Teatru dla zespołu aktorskiego spektaklu "Wiśniowy Sad" w reż. Andro Enukidze z Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie (2021)

Obecnie występuje w:

OKNO NA PARLAMENT

WIŚNIOWY SAD

HIOB`51

WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU

GRANICA

MIŁOŚĆ I GNIEW