16. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego - Konkurs Młodych Koszyce–Rzeszów 2019

16. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego - Konkurs Młodych Koszyce–Rzeszów 2019 

Serdecznie zapraszamy do nadsyłania prac na 16. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego - Konkurs Młodych Koszyce-Rzeszów 2019. Jego celem jest przegląd twórczości plakatowej, związanej z promocją sztuki teatralnej, operowej, bądź wydarzeń okołoteatralnych, powstałej w okresie od 2017 do 2019 r. Wystawa pokonkursowa odbędzie się we wrześniu 2019 r. w  Koszycach w  Kasárne/Kulturpark oraz w  Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w listopadzie 2019 r. Eksponowana będzie również w 2020 r. w galeriach w Bratysławie oraz w Usti nad Łabą.

W konkursie mogą wziąć udział studenci kierunków artystycznych oraz absolwenci tych kierunków z ostatnich 5 lat.

Organizatorem Biennale jest Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, a partnerami artystycznymi Akademia Sztuk Pięknych w Bratysławie oraz Wydział Sztuki Uniwersytetu UJEP-FUD w Usti nad Łabą.

Na zgłoszenia czekamy do 20 lipca 2019 r.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się na naszej stronie www w zakładce „Biennale Plakatu Teatralnego”.

 

Formularz zgłoszeniowy i Regulamin dostępne są tutaj

 

Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego jest organizowane przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie od ponad 30 lat. Konkurs Młodych Koszyce-Rzeszów 2019 to kontynuacja jego ostatniej edycji, która odbyła się w sierpniu 2018 r. podczas I edycji Międzynarodowego Festiwalu sztuk TRANS/ MISJE. W tym roku Festiwal odbędzie się w Koszycach na Słowacji. Kuratorem i twórcą Biennale jest Krzysztof Motyka – wieloletni artysta grafik Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, autor większości plakatów do spektakli z naszego repertuaru.