16. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego podczas MFS TRANS/MISJE

16. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego podczas MFS TRANS/MISJETeatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie organizuje Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego od ponad 30 lat! Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu na całym świecie. W 2018 r. w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki TRANS/MISJE odbędzie się już 16. edycja tej imprezy.

Najważniejszym celem Biennale jest konkursowa prezentacja plakatów artystycznych, powstałych na świecie, związanych z promocją sztuki teatralnej, operowej, koncertowej bądź wydarzeń parateatralnych. Pokonkursowe wystawy prezentowane są nie tylko w przestrzeni teatralnego foyer, ale również w galeriach na terenie kraju oraz poza jego granicami.

Zbiory Teatru im. Wandy Siemaszkowej eksponowane były między innymi w Czechach, Słowacji, Macedonii, na Litwie, na Węgrzech, na Ukrainie oraz w USA. Wystawy zawsze cieszą się niezwykle dużym zainteresowaniem - nie tylko artystów związanych ze sztuką plakatu, ale i widzów teatralnych, czy wielbicieli szeroko pojętej sztuki współczesnej.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w ramach działalności Biennale były organizowane indywidualne wystawy plakatów wybitnych twórców, którzy prezentowali swoje prace w Rzeszowie.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE zrealizowano dzięki wsparciu:

 

Finaliści 16. Biennale Plakatu Teatralnego:


Galeria: