18. edycja Konkursu „Bohaterowie naszych lektur”

18. edycja Konkursu „Bohaterowie naszych lektur”Miziołek, Burczymucha, Wojski, a nawet Balladyna! Przez Dużą Scenę naszego Teatru w ciągu zaledwie kilku godzin przewinęła się plejada postaci literackich. Wszystko za sprawą uczestników konkursu literacko-teatralnego pt. „Bohaterowie naszych lektur”, któremu patronujemy od lat. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 13 w Rzeszowie.

 

W konkursie podzielonym na trzy kategorie wiekowe wzięli udział najmłodsi adepci sztuki teatralnej z Podkarpacia, którzy pod okiem nauczycieli przygotowali krótkie wystąpienia na temat ulubionych bohaterów literackich. Hasło tegorocznej, 18. już edycji konkursu, to „Portret Polski”, stąd też pojawiło się wiele wątków patriotycznych.

Swoją obecnością podczas wydarzenia zaszczyciła nas Renata Szczęch – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, która objęła je honorowym patronatem.

Utalentowanych najmłodszych oceniło jury, w którym zasiadła m.in. znakomita aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Małgorzata Machowska.  

Jako wieloletni partnerzy konkursu postanowiliśmy w tym roku nagrodzić osoby zaangażowane w jego organizację. To wyjątkowi nauczyciele, którzy swoją miłością do teatru chcą i potrafią inspirować uczniów. Nagrody w postaci zaproszeń na spektakle, wyjątkowych teatralnych upominków oraz specjalne listy z podziękowaniami pięciu osobom wręczyła pełnomocnik dyrektora Jagoda Skowron.

Jak podkreślała jedna z głównych organizatorek wydarzenia Jadwiga Fuglewicz: „konkurs można było zorganizować w szkole, ale nie ma to jak występ na prawdziwej scenie!”. Podpisując się pod tymi słowami, mamy nadzieję na kolejne spotkania z najmłodszymi, którzy wprowadzają w naszą codzienną pracę wiele radości!

 


Galeria: