24 października inaugurujemy Przestrzenie Sztuki!

24 października inaugurujemy Przestrzenie Sztuki!Miło nam poinformować, że w sobotę 24 października w naszym Teatrze odbędzie się inauguracja rzeszowskiej części projektu Przestrzenie Sztuki!

O godz. 18:00 w Szajna Galerii odbędzie się oficjalne otwarcie projektu z udziałem dziennikarzy I zaproszonych gości. Tuż po tym o godz. 19:00 na Dużej Scenie czeka nas premiera spektaklu “Kwiat paproci” dedykowanego przede wszystkim młodej publiczności. Spektakl, w którym u boku zawodowych aktorów występują tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca Rudki, powstał w ramach właśnie tego ogólnopolskiego programu, którego celem jest powołanie interdyscyplinarnych centrów kultury promienujących na cały region.

 

“Kwiat paproci” w reżyserii Martyny Łyko rzeszowska publiczność miała okazję zobaczyć w formie widowiska plenerowego już dwa lata temu podczas I MFS TRANS/MISJE. Od przyszłej soboty współczesną interpretację słowiańskiej baśni będzie można podziwiać na Dużej Scenie, a także podczas występów gościnnych w ośrodkach kultury innych podkarpackich miast.

O spektaklu

 

 

Do zobaczenia w Teatrze!

 

 

Zapraszamy na oficjalny profil Przestrzenie Sztuki Rzeszów na Facebooku

 

 

Projekt Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego