24. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe

24. Rzeszowskie Spotkania KarnawałoweProgram 24. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych

Zapraszamy na karnawałowe szaleństwo w najlepszym stylu: wyborne spektakle, intrygujące czytania performatywne, imprezy muzyczno-taneczne. Gwarantujemy nie tylko świetną zabawę, mnóstwo śmiechu, ale i doskonały relaks. Tylko w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej zobaczycie Piaf w wykonaniu zespołu naszego Teatru, Shirley Valentine w wykonaniu Krystyny Jandy z Teatru Polonia w Warszawie oraz O co biega? z Teatru Nowego w Zabrzu. Młodzi reżyserowie dodadzą do nich szczyptę pieprzu w czytaniach performatywnych. W czasie karnawału nie może również zabraknąć zabraknąć dobrej muzyki i tańców! Dobrą zabawę gwarantuje nam między innymi Mariola Niziołek wraz z LOLA BAND. Wspaniale zapowiada się też drugi koncert, podczas którego wystąpi Dominika Kindrat wraz z DOMARSKI BAND. 24 RSK zakończy recital piosenki aktorskiej w wykonaniu Dagny Cipory. Wszystkim wieczorom towarzyszyć będzie degustacja znakomitych włoskich win, bo nie ma to jak: WINO, KOBIETA i ŚPIEW! Serdecznie zapraszamy! Spotkajmy się w Teatrze!   

6 lutego 2018 r.

godz. 18:00 #jaś #i #małgosia - czytanie performatywne

9 lutego 2018 r.,

godz. 19:00 Piaf - pokaz przedpremierowy po spektaklu WINO, KOBIETA, ŚPIEW - koncert zespołu LOLA BAND

10 lutego 2018 r.

godz. 15:00 Cyklop i Galatea - czytanie performatywne godz. 18:00 Shirley Valentine – Teatr Polonia (Warszawa) po spektaklu WINO, KOBIETA I ŚPIEW - koncert zespołu Domarski Band z udziałem Dominiki Kindrat  

11 lutego 2018 r.

godz. 19:00 O co biega? - Teatr Nowy (Zabrze)

po spektaklu WINO, KOBIETA I ŚPIEW - recital piosenki aktorskiej w wykonaniu Dagny Cipory  

Opisy wydarzeń 24. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych

6 lutego 2018 r. godz. 19:00 #jaś #i #małgosia - czytanie performatywne

Autor: Michał Szymaniak Reżyseria: Martyna Łyko Obsada: Anna Demczuk, Sylwia Gola, Barbara Napieraj, Waldemar Czyszak, Karol Kadłubiec (gościnnie), Wojciech Kwiatkowski   #jaś #i #małgosia to groteskowa opowieść o rodzinie i dorastaniu w dobie internetu. Bohaterami są Jaś i Małgosia, przybrane rodzeństwo, które lepiej odnajduje się w sieci niż w realu. W przedstawionym świecie nie ma jednoznacznego podziału na to, co „realne” i „wirtualne”. Poszukujący kontaktu z dziećmi ojciec, sam gubi się w gąszczu lasu internetowych połączeń… A kiedy realia słodkiej chatki z piernika przechodzą jego najśmielsze oczekiwania, posuwa się do naprawdę drastycznych kroków. Co zrobi ojciec Piotr by uchronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwami internetu? Jakie będą tego konsekwencje? Czy #jaś i #małgosia znajdą drogę do domu? Spektakl dla widzów 12+ wstęp: 5 zł  

9 lutego 2018 r., godz. 19:00 PIAF - pokaz przedpremierowy

Autor: Pam Gems Przekład: Jerzy Zagórski Polskie teksty piosenek: Andrzej Ozga Reżyseria, choreografia: Jan Szurmiej Scenografia: Wojciech Jankowiak Kostiumy: Marta Hubka Aranżacja muzyczna: Andrzej Zarycki Kierownictwo muzyczne: Jarosław Babula Inspicjent/sufler: Anna Jochym Asystent reżysera: Mariola Łabno-Flaumenhaft Obsada: Joanna Baran, Dagny Cipora / Małgorzata Pruchnik-Chołka, Justyna Król, Mariola Łabno-Flaumenhaft, Małgorzata Machowska / Beata Zarembianka, Robert Chodur, Michał Chołka, Paweł Gładyś, Józef Hamkało, Marek Kępiński, Mateusz Mikoś, Mateusz Marczydło (gościnnie), Robert Żurek Czy Edith Piaf zmarła nie zaznawszy miłości? Przez całe swoje krótkie, niespełna pięćdziesięcioletnie życie przeżyła więcej niż zdołało udźwignąć jej serce. Estrada była jej życiem, a życie – estradą. Spalała się, by znów zapłonąć. Umierała, by żyć wiecznie. Chorowała na brak miłości, by dać świadectwo o tym, co w życiu najważniejsze. Burzliwe życie jednej z najsłynniejszych francuskich pieśniarek pokazuje w swoim przedstawieniu Jan Szurmiej. Po raz kolejny powraca on do historii opowiedzianej przez Pam Gems w jej muzycznym dramacie. Ta historia wydarzy się na ulicy, w sali koncertowej, w Paryżu, Nowym Jorku i wyobraźni samej artystki. Ceny biletów: 50 zł – bilet normalny, 35 zł – bilet ulgowy.

po spektaklu WINO, KOBIETA I ŚPIEW - koncert zespołu LOLA BAND

Lola Band – to znany i lubiany rzeszowskim zespół muzyczny. Gra wszędzie tam, gdzie potrzebna jest dobra muzyka, szampańska zabawa. Tworzy go zgrana grupa młodych ludzi, dla których muzyka, od najmłodszych lat, jest inspiracją do życia. Wszystko, co robią – robią z pasją! Ich niebywałe doświadczenie estradowe, wykształcenie muzyczne, profesjonalny sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy, oraz bogaty repertuar sprawią, że z pewnością rozbawią publiczność Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych. W czasie tego tanecznego wydarzenia odbędzie się degustacja włoskich win. Cena biletów: 50 zł

10 lutego 2018 r. godz. 15:00 Cyklop i Galatea

Reżyseria: Beniamin Bukowski Obsada: Adam Mężyk, Piotr Mieczysław Napieraj, Grzegorz Pawłowski   Doskonała równość w obrębie społeczeństwa: oto postulat wpisany w szereg politycznych utopii, niespełnione marzenie orędowników ładu demokratycznego. Drwi z niego Szygalow, jeden z bohaterów Biesów Fiodora Dostojewskiego. Społeczeństwo, w którym wszyscy posiadalibyśmy takie same prawa jest dla niego mrzonką. A jednak, konkluduje, równość jest możliwa. Wystarczy, że wszyscy w takim samym stopniu zostaną wszelkich praw pozbawieni. Wojciech Engelking oddaje głos Antoniemu Ławrientiewiczowi, narratorowi Biesów, wyprawia go do Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie Szygalowowi udało się założyć komunę zbudowaną w oparciu o powszedniość nie wolności, a niewolnictwa; działającą dzięki terrorowi, przemocy i systemowi donosicielstwa.  

10 lutego 2018 r. godz. 18:00 SHIRLEY VALENTINE – Teatr Polonia (Warszawa)

Przekład: Małgorzata Semil Autor: Willy Russell Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Scenografia: Ewa Bystrzejewska Obsada: Krystyna Janda
Czas trwania: 145 minut, 1 przerwa
Data premiery: 15 grudnia 2005
Shirley Valentine, która kiedyś miała marzenia (chciała zostać stewardessą!), od lat wiedzie życie kury domowej i żony. Wspomina, przygotowując obiad i popijając wino. Nie ma jednak dość odwagi, by zacząć realizować swoje dawne marzenia. Aż pewnego dnia… Krystyna Janda jako kura domowa?!!! To całkiem możliwe… ale nie do końca. Znudzona i zahukana żona przy mężu otwarcie wyznaje: Wiesz, co ja sobie całe życie mówiłam? Dzieci dorosną to ja se stąd pójdę. Dzieci dorosły, a ja, co? Nie ma gdzie iść! A poza tym to wiesz, co ludzie mówią? Po czterdziestce to tak jakby już wszystko było i nic człowieka nie rajcuje. Tylko, że u mnie to szybciej poszło! Ja to się tak czułam jak miałam dwadzieścia pięć! Pewnego dnia decyduje się na szaleństwo. Mając powyżej uszu małżeńskich powinności, wszystko postanawia zacząć od nowa. Pragnie się jeszcze cieszyć życiem i, mimo że lat jej nie ubędzie, zamiast mówić: „Boże, mam czterdzieści dwa lata”, woli wykrzyknąć: „Shirley, masz dopiero czterdzieści dwa lata, jak to cudownie!” Premiera: listopad 1990 r. w Teatrze Powszechnym w Warszawie Premiera w Teatrze Polonia 15 grudnia 2005 r. Wyprodukowano w Teatrze Powszechnym w Warszawie we współpracy z Centrum Sztuki IMPART. Plakat autorstwa Katarzyny Czapskiej.
Dotychczas zagrany 353 razy.
Ceny biletów: 80 zł – parter, 60 zł – balkon

po spektaklu WINO, KOBIETA I ŚPIEW - koncert zespołu Domarski Band z udziałem Dominiki Kindrat

Wydarzenie muzyczne połączone z degustacją win włoskich. Wstęp: 50 zł  

11 lutego 2018 r. godz. 18:00 O CO BIEGA? - Teatr Nowy (Zabrze)

Autor: Philip King Przekład: Bożena Sławińska Reżyseria: Marcin Sławiński Scenografia: Anna Sekuła Inspicjent/sufler: Edyta Bicz Premiera: 1 marca 2014 r. Prawa autorskie: Agencja ADIT Fotografie: Paweł JaNic Janicki Czas trwania spektaklu: 120 minut z przerwą Obsada: Anna Konieczna, Kasia Łacisz-Kubacka, Joanna Romaniak, Mateusz Lisiecki, Dariusz Czajkowski, Marian Kierycz, Dariusz Niebudek (gościnnie), Grzegorz Cinkowski, Krzysztof  Urbanowicz „O co biega?” w reżyserii Marcina Sławińskiego to klasyczna brytyjska farsa, która od 1945 roku bawi widzów na całym świecie. Akcja spektaklu dzieje się w czasie II wojny światowej w małym miasteczku położonym gdzieś na angielskiej prowincji. W domu zamieszkałym przez pastora Toopa, jego żonę Penelopę oraz służącą Idę częstym gościem jest miejscowa dewotka, panna Skillon. Bardzo przeszkadzają jej maniery i prowadzenie się żony pastora – byłej aktorki, a obecnie nowoczesnej kobiety. Źródłem tego oburzenia jest także skrywane uczucie kobiety do duchownego. Akcja nabiera tempa, gdy dochodzi do spotkania Penelopy z Clivem, jej dawnym kolegą z teatru, a obecnie żołnierzem stacjonującym w okolicy. Ich niewinne spotkanie, upojenie alkoholowe panny Skillon, a także nieoczekiwany przyjazd na plebanię wuja Penelopy, biskupa, to jedne z najważniejszych scen spektaklu. Pojawia się także niemiecki uciekinier z obozu jenieckiego, który chcąc się zamaskować, pozbawia ubioru pastora. Sytuacja wymyka się spod kontroli, bohaterowie sami nie wiedzą „o co biega”: kto jest kim oraz kto kogo goni. Aktorzy krzyczą, biegają po plebanii, gdzieś w szafie śpi pijana bigotka. W międzyczasie do domu przybywa kolejny duchowny, Arthur Humphrey i sierżant dowodzący obławą na niemieckiego zbiega. Wszystkich wciąga szalony wir błyskawicznie następujących po sobie zdarzeń. „O co biega?” to komedia omyłek, dziwnych zbiegów okoliczności i zabawnych sytuacji. To także komedia charakterów, ludzkich osobowości, wśród których niemal każdy z nas może odnaleźć siebie, czy kogoś podobnego.  

po spektaklu WINO, KOBIETA I ŚPIEW - recital piosenki aktorskiej w wykonaniu Dagny Cipory

Wydarzenie muzyczne połączone z degustacją win włoskich Wstęp: 50 zł
    Zrealizowano dzięki dotacji Zarządu Województwa Podkarpackiego