25. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe - Dzień 4.

25. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe - Dzień 4.Karnawałowy weekend w Teatrze zakończył się spektaklem „Singielka2, czyli Matka Polka” oraz recitalem piosenki aktorskiej w wykonaniu Małgorzaty Pruchnik-Chołki.

Gościnny występ Teatru Polskiego w Bielsku-Białej  na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej był szczególnym wydarzeniem, nie tylko dla widzów... Anna Guzik-Tylka i Wojciech Michalak spektakl „Singielka2, czyli Matka Polka” na obcej scenie zagrali po raz pierwszy! Dodatkowo wystąpili przed publicznością nieznającą wcześniejszych losów głównej bohaterki spektaklu, która bielszczanom dała się poznać jako przebojowa „Singielka”. Wyszło świetnie!

 

Recital piosenki aktorskiej w wykonaniu Małgorzaty Pruchnik-Chołki wprowadził zebranych w Foyer gości w świat kobiecych namiętności, tęsknot i wzruszeń. Aktorka rzeszowskiego Teatru zaśpiewała m.in. piosenki Miry Kubasińskiej, Łucji Prus i teksty Agnieszki Osieckiej. Niespodzianką był utwór napisany przez łańcuckiego lekarza o wyjątkowo artystycznej duszy, który Małgorzata Pruchnik-Chołka zaśpiewała w duecie z aktorem, a prywatnie mężem Michałem Chołką!

 

Na tym nie koniec!

Z okazji jubileuszu 25-lecia Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych w tym roku świętujemy dłużej! 28 lutego w „Siemaszce” odbędzie się uroczysty finał pierwszej edycji Teatralnego Speed Datingu, na który w ramach nowej inicjatywy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Sceny Nowej Dramaturgii – zjadą się artyści z całej Polski.

Z karnawałem pożegnamy się także muzycznie! W Foyer odbędzie się koncert pianisty i kompozytora Pawła Kaczmarczyka nazywanego objawieniem polskiego i europejskiego rynku jazzowego.

Wcześniej, przybyli do Teatru goście wezmą udział w finisażu niezwykłej wystawy „RZE design”. To prace dyplomowe słuchaczy studiów podyplomowych kierunku Wzornictwo Przemysłowe i Druk 3D Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, pod kierunkiem dr. sztuk Krzysztofa Gronia.

"Singielka 2" na zakończenie Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych

Andrzej Piątek, Peszek, singielka i czego nie widać

 


Galeria: