5 wydarzeń podczas 1 weekendu!

5 wydarzeń podczas 1 weekendu! 

3 komedie w reżyserii mistrza gatunku – Marcina Sławińskiego, koncert piosenki aktorskiej oraz pokaz gościnnego spektaklu z Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie – to nasza propozycja na spędzenie KARNAWAŁU w Teatrze.

 

Uwielbiane przez publiczność komedie w reżyserii Marcina Sławińskiego – „Szalone nożyczki”, „Kolacja dla głupca” oraz najnowszy spektakl, który już zyskał grono wielbicieli – „Okno na parlament (Out of order)” Raya Cooneya to gwarancja znakomitego humoru i świetnej zabawy!  Wraz z koncertem i spektaklem gościnnym to 5 wydarzeń podczas 1 weekendu!

 

 

KARNAWAŁOWY WEEKEND KOMEDIOWY

11-13 lutego 2022

 

11 lutego (piątek)                                                                                             

19:00 Okno na parlament (OUT OF ORDER) / reż. M. Sławiński/ Duża Scena

12 lutego (sobota)                                                                                             

18:00 Szalone Nożyczki / reż. M. Sławiński/  Duża Scena

21:00 Piosenka jest dobra na wszystko / koncert/ foyer

13 lutego (niedziela)                                                                                             

17:00 (Nie)znana / reż. Lila Kiejzik/ Mała Scena im. Z. Kozienia

18:00 Kolacja dla głupca / reż. M. Sławiński/  Duża Scena

 

„Bez widzów i inteligencji nie ma farsy!” (Ray Cooney)

„Ach! Zobaczyć to jeszcze raz! Brawo, brawo!’, „O tym spektaklu powiedzieć, że: -wspaniały, -komiczny, -kosmiczny, -błyskotliwy, -z porywającą grą aktorską, to - jak nic nie powiedzieć,  to trzeba zobaczyć na żywo”.  To jedne z licznych komentarzy jakie pojawiały się w mediach społecznościowych tuż po pokazach przedpremierowych oraz po premierze najnowszej produkcji Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – „Okna na parlament (Out of order)” angielskiego dramaturga Raya Cooneya, nazywanego królem teatralnej farsy. Szalone tempo, barwne postaci i zaskakujące zwroty akcji gwarantują spełnienie oczekiwań wszystkich fanów tego gatunku! „Szalonych nożyczek”, które nieprzerwanie, od ponad 10 lat zagraliśmy już blisko 300 razy, nie trzeba Państwu przedstawiać. Znamy Widzów, którzy wciągnięci w kryminalną zagadkę spektakl widzieli wielokrotnie! Dopełnieniem komediowego weekendu będzie jedna z najbardziej popularnych komedii światowego teatru, wyśmienita „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera, także w reżyserii Marcina Sławińskiego. Seria prześmiesznych sytuacji wraz ze znakomitą obsadą aktorską  gwarantuje rozrywkę na najwyższym poziomie.

 

Jednym z dwóch wydarzeń towarzyszących będzie sentymentalny, przywołujący klimat kabaretu Starszych Panów koncert pt.  „Piosenka jest dobra na wszystko”. Najpiękniejsze piosenki o miłości wykonają  aktorzy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie: Małgorzata Pruchnik Chołka, Michał Chołka, Mateusz Marczydło i Karol Kadłubiec przy akompaniamencie Tomasza Jachyma. Za całokształt artystyczny odpowiada Karol Kadłubiec.

Na Małej Scenie im. Zdzisława Kozienia zagościmy spektakl  z Polskiego Teatru Studio w Wilnie. Będzie to monodram na podstawie zapisków Marilyn Monroe  w reż. Lili Kiejzik pt. „(Nie)znana” pokazujący nieznane oblicze zachwycającej urodą i talentem artystki. W tytułowej roli Justyna Stankiewicz.

 

BILETY

 

 

 


Galeria: