59. Międzynarodowy Dzień Teatru – tylko online

59. Międzynarodowy Dzień Teatru – tylko onlineDrodzy Widzowie!

                                                                                                                                                        

27. marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru, w tym roku nadzwyczajny, bo po raz pierwszy świętowany nie w teatrze, a w domowym zaciszu. Pandemia sprawiła, że nie możemy grać ani prowadzić prób do nowych spektakli. Wierzymy jednak, że ten czas rozłąki jest ważny, bo uświadamia nam, jak bardzo siebie pragniemy - Aktorzy i Widzowie. Nie tracimy ducha i cierpliwie czekamy na spotkanie z Wami i realizację naszych wszystkich artystycznych planów!

W naszym Teatrze Międzynarodowy Dzień Teatru świętowaliśmy zawsze wyjątkowymi wydarzeniami. W ubiegłym roku po raz pierwszy zagraliśmy „Mistrza i Małgorzatę” w reżyserii Cezarego Ibera. Rok wcześniej na naszej Dużej Scenie odbyła się wyjątkowa prezentacja spektaklu „Piaf” w reżyserii Jana Szurmieja, w którym w rolę legendy francuskiej piosenki  wcieliły się jednego wieczoru dwie aktorki: Dagny Mikoś i Małgorzata Pruchnik-Chołka.

Tegoroczne święto Teatru ma uświetnić „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza. Mieliśmy się spotkać 28. marca, ale pandemia pokrzyżowała nam szyki.  Zapewniamy jednak, że nic straconego! Premiera odbędzie się w innym terminie, mamy nadzieję nieodległym, o którym poinformujemy niezwłocznie po jego ustaleniu. Tradycyjnie ludziom Teatru zostaną wręczone nagrody!  W tym roku powołujemy do życia nową - "WANDĘ'20" - dla ulubionej aktorki, ulubionego aktora i ulubionego spektaklu Teatru Siemaszkowej. Przyznają ją Państwo! Nasi drodzy Widzowie!

Zapraszamy Was do wypełnienia ankiety, która pozwoli wyłonić laureatów „Wandy"20” – nagrody nazwanej imieniem patronki naszego Teatru, która (mocno w to wierzymy!) czuwa nad nami każdego dnia.

Ankieta znajduje się tutaj: https://forms.gle/YCKVDHa9no9Pyjeq7

Dziękujemy za śledzenie naszych mediów społecznościowych i za moc serdeczności, którą codziennie nas obdarzacie.

 

 

W dniu 59. Międzynarodowego Dnia Teatru życzymy  Wam i sobie zdrowia, pogody ducha i wielkiej, nieustającej miłości do Sztuki, która pozwala przetrwać wszystko! Przesyłamy również filmowe życzenia nagrane specjalnie dla Was przez Aktorki i Aktorów „Siemaszkowej”.

 

Do zobaczenia w Teatrze!

 

Z okazj 59.Międzynarodowego Dnia Teatru aktor Paweł Gładyś dedykuje nam i Wam... wiersz... oczywiście we własnej interpretacji. Posłuchajcie!

 

Ludwik Jerzy Kern "Dzień teatru", czyta Paweł Gładyś