9. Najazd Awangardy na Rzeszów – fotorelacja

9. Najazd Awangardy na Rzeszów – fotorelacjaZa nami 9. Najazd Awangardy na Rzeszów – coroczne spotkanie podkarpackich poetów z publicznością. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego magicznego wieczoru.

9. edycja Najazdu Awangardy na Rzeszów – wydarzenia, które przed laty zainicjował poeta i literaturoznawca dr Stanisław Dłuski – odbyła się w piątek 8 października w teatralnym foyer. Wiersze podkarpackich poetów oraz gości spoza naszego regionu tradycyjnie wybrzmiały w interpretacji aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej, tym razem Justyny Król i Józefa Hamkało.

Według stałej formuły Najazdu Awangardy na Rzeszów każdy z poetów zaproszony został do rozmowy, którą prowadził dr Stanisław Dłuski. A dotyczyły one m.in. miłości, wartości, zagrożeń współczesnego świata, przyszłości poezji, zmian pokoleniowych, poezji erotycznej.

Goście mogli także wysłuchać kilku muzycznych utworów, które zaprezentowała Justyna Król.

Na koniec dr Stanisław Dłuski oraz pełnomocnik dyrektora Teatru Jagoda Skowron oficjalnie zaprosili na 10. jubileuszową edycję Najazdu Awangardy na Rzeszów. Zdradzili też, że od przyszłego roku patronem wydarzenia będzie Jerzy Pleśniarowicz – zmarły w 1978 roku poeta, reżyser teatralny, wieloletni kierownik literacki Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

 


Galeria: