art_przecięcia Teatru Siemaszkowej w Krośnie – fotorelacja

art_przecięcia Teatru Siemaszkowej w Krośnie – fotorelacjaWokół poezji, malarstwa, teatru i muzyki spędziliśmy wtorkowy wieczór w Krośnie, który rozpoczął serię spotkań z cyklu art_przecięcia Teatru Siemaszkowej realizowanych w ramach ogólnopolskiego programu Przestrzenie Sztuki.

W gościnnych progach tamtejszego Biura Wystaw Artystycznych swoją sztuką podzielili się z publicznością podkarpaccy poeci: Jan Tulik, Jan Belcik, Stanisław Dłuski i Jakub Pacześniak oraz malarze: Rafał Pacześniak i Grzegorz Wnęk, a także muzyk jazzowy Maciej Łukaszewicz. Spotkaniu patronował Julian Przyboś - wywodzący się z Podkarpacia, jeden z najwybitniejszych poetów polskich XX-wieku. Również jego wiersze wybrzmiały w interpretacji aktorów naszego Teatru Joanny Baran-Marczydło i Pawła Gładysia.

Spotkanie poprowadzili poeci Stanisław Dłuski i Jakub Pacześniak a rozmowy o poezji, sztuce i życiu przeciągnęły się do kuluarów.

Dziękujemy za przybycie i mówimy do zobaczenia podczas kolejnych spotkań spod znaku przecinających się słów, obrazów i dźwięków.

 

Pojekt Przestrzenie Sztuki finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

 


Galeria: