BEZPIECZNIE W SIEMASZCE

BEZPIECZNIE W SIEMASZCEDrodzy Widzowie!

 

Po ponownym otwarciu naszego Teatru, tak jak wszystkie instytucje kultury, wprowadziliśmy specjalne procedury bezpieczeństwa i szczególne warunki uczestnictwa w naszych wydarzeniach. Ze względu na pojawiające się pytania od osób, chcących wziąć udział zarówno w spektaklach, jak i zbliżającym się 02. Międzynarodowym Festiwalu TRANS/MISJE – Wschód Sztuki, postanowiliśmy w pigułce wyjaśnić zasady obowiązujące obecnie w naszym Teatrze. Jednocześnie zapewniamy, że naszym priorytetem jest BEZPIECZEŃSTWO gwarantujące komfort w odbiorze sztuki, której wszyscy jesteśmy bardzo spragnieni ?

 

­­­­Wcześniejsze przyjście to brak kolejek

W czasie trwania pandemii wejście do Teatru jest możliwe już na godzinę przed rozpoczęciem danego wydarzenia. Ze względu na konieczność zachowania dystansu, dezynfekcji dłoni, wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia Widza, taka możliwość pozwala usprawnić wejście publiczności na widownię. W miarę możliwości prosimy więc o przybycie przynajmniej 20 minut przed rozpoczęciem spektaklu/ wystawy/ koncertu.

 

Obowiązkowe maseczki i dezynfekcja dłoni

Ta zasada obowiązuje zarówno uczestników wydarzeń teatralnych, jak i osoby odwiedzające Teatr w celu zakupu biletów. Zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe nie tylko przy wejściu do naszej instytucji, ale także w czasie trwania przedstawień. W tym czasie obowiązuje to także wszystkich pracowników Teatru. Pracownicy obsługi, w tym bileterzy i pracownicy kas wyposażeni są w ochronne przyłbice i rękawiczki jednorazowego użytku. Przy wejściach do Teatru oraz we foyer znajdują się dystrybutory z płynem do dezynfekcji dłoni, z którego wszyscy odwiedzający Teatr obowiązani są korzystać.

 

Ubranie wierzchnie dopuszczalne na widowni

Zgodnie z wymogami Podkarpackiego Inspektora Sanitarnego teatralna szatnia pozostaje nieczynna do odwołania. Wszystkich Widzów zachęcamy do zabierania swoich okryć wierzchnich na widownię. Do dyspozycji widzów pozostawiliśmy także specjalnie wyznaczoną część szatni, która jest regularnie dezynfekowana i ma charakter samoobsługowy. Jednak ze względu na zakaz przebywania tam szatniarza Widz pozostawia w niej rzeczy na własną odpowiedzialność.

 

Szachownica i dystans

Szachownicą żartobliwie określamy schemat rozmieszczenia miejsc na widowni, które udostępniamy publiczności. Jedną z podstawowych zasad bezpieczeństwa w okresie trwania pandemii jest unikanie tłumów, dlatego ograniczyliśmy ilość dostępnych miejsc do połowy. Przykładowo w jednym wydarzeniu odbywającym się na naszej Dużej Scenie może wziąć udział maksymalnie 175 osób (ta liczba obejmuje również balkon). Widzowie rozlokowani są wygodnie według schematu „co drugie miejsce wolne”, co prócz bezpieczeństwa zapewnia komfort i doskonałą widoczność tego, co dzieje się na scenie ?

Podobne ograniczenia dotyczą pozostałych przestrzeni Teatru. Znajdując się w foyer, można zauważyć specjalne naklejki, które przypominają o zachowaniu bezpiecznej odległości 1,5 metra, natomiast w toaletach mogą przebywać w tym samym czasie maksymalnie 4 osoby.

 

Dane osobowe i informacja o stanie zdrowia

To naprawdę konieczne. Każdy widz biorący udział w wydarzeniu teatralnym zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia, w którym zapewnia o zdrowiu swoim i swojej rodziny. Musi również podać imię i nazwisko, aktualny numer telefonu oraz nazwę i datę wydarzenia, którego był uczestnikiem. Oświadczenia wydawane są przy zakupie biletów w Kasach Teatru i należy zabrać je ze sobą na spektakl/wystawę/koncert. Ci, którzy decydują się na zakup biletów online wypełniają oświadczenie podczas zakupu przez internet. A co jeśli bilet został zakupiony w kasie, a oświadczenie zostało w domu? Można poprosić o udostępnienie oświadczenia pracownika kasy lub bileterów i wypełnić je na miejscu ? Zebranie danych osobowych to działanie profilaktyczne, które w razie zaistnienia podejrzenia zakażania koronawirusem u jednego z widzów pozwoli odszukać i poinformować wszystkich współobecnych. Są one przechowywane w Teatrze przez 14 dni od daty wydarzenia i mogą być udostępnione WYŁĄCZNIE służbom sanitarnym jedynie w przypadku realnego zagrożenia rozprzestrzenieniem się COVID-19.

 

Dbając o siebie dbamy o Was

Szczegółowe warunki uczestnictwa w wydarzeniach teatralnych oraz procedury bezpieczeństwa obowiązujące w Teatrze zostały zaakceptowane przez Podkarpackiego Inspektora Sanitarnego. Nie dotyczą one jedynie przestrzegania zasad podczas wizyt publiczności, ale regulują działanie całej instytucji. Wszyscy pracownicy Teatru podczas wykonywania codziennych obowiązków przestrzegają najważniejszych zasad bezpieczeństwa i higieny. Oczywiście spektakle, ale także wszystkie próby, czynności techniczne, montażowe czy charakteryzacja aktorów odbywają się w szczególnych warunkach sanitarnych.

Prace porządkowe na terenie Teatru – zwłaszcza w miejscach przeznaczonych dla publiczności – odbywają się ze szczególną starannością. Utrzymanie czystości pomieszczeń ogólnodostępnych zostało rozszerzone o stosowanie substancji odkażających na bazie co najmniej 70 % alkoholu. Wszystkie powierzchnie wspólne, jak klamki, włączniki światła, poręcze, blaty, uchwyty, podłokietniki i oparcia foteli są regularnie przecierane/zraszane specjalnymi środkami odkażającymi. Toalety, podczas każdego z wydarzeń są wielokrotnie sprzątane i dezynfekowane.

Osobami monitorującymi przestrzeganie zasad bezpieczeństwa przez Widzów są pracownicy kas i bileterzy. Prosimy więc o stosowanie się do ich wskazówek ?

Szczegółowy regulamin warunków uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie załączamy poniżej ?

 

Niezmiennie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, które pozwalają oderwać się od codzienności, wzbogacają umysł i duszę! ?Wszyscy tego potrzebujemy!


Galeria: Załączniki: