Bilety na MFS TRANS/MISJE w cenie 500 groszy!

Bilety na MFS TRANS/MISJE w cenie 500 groszy!MFS TRANS/MISJE jest wyjątkowy nie tylko ze względu na międzynarodowość wydarzenia! To DOSŁOWNIE festiwal, jakiego nie było w Europie! Bilety na festiwalowe wydarzenia kosztują bowiem w Rzeszowie średnio 500 groszy (5 zł)! W naszym programie znajdziesz wiele spektakli oraz filmów, za które zapłacisz dokładnie 5 zł! Dzisiaj publikujemy małą ściągę dla wielbicieli promocji!

Spektakle za 500 groszy

„Sztuka” reż. Vojtěch Štěpánek, Scena Kameralna Arena w Ostrawie
28-08-2018 godz. 15:00:00

Jedna z najmłodszych i najmniejszych scen teatralnych w Czechach, działa w Ostrawie. Zaprezentuje tekst Yasminy Rezy, autorki m.in. „Boga Mordu” (czyli filmowej „Rzezi” R. Polańskiego), w której bezbłędnie opisuje mechanizmy rządzące ludzkimi emocjami. Podobnie i tu Reza opowiada niemal banalną historię długoletniej przyjaźni trzech mężczyzn, wystawionej na ciężką próbę, w momencie, w którym jeden z nich kupuje nadzwyczajnie drogi obraz – białe płótno bez ramy. Komedia skrzy się dowcipem, ale jak to bywa u autorki, przeplatanym refleksjami o naturze człowieka.

Miejsce: Duża Scena Teatru Maska

___________________

„Poszukiwany bałwanek!” (spektakl dla dzieci), scenariusz i reż. Peter Palik, Teatr Lalkowy w Koszycach
29-08-2018 godz. 15:00 i 16:00

Spektakl lalkowy dla widzów od 4 r.ż. jest komiczną opowieścią o niesfornej Boni, która pewnego dnia znajduje niezwykłego przyjaciela – bałwana. Kiedy ten znika, Boni postanawia znaleźć i uratować przyjaciela z pomocą kapitana Vykuka. Ich długa podróż po Północnym Lodowym Oceanie wiedzie ich do nieznanych krain i jest pełna niesamowitych przygód.
Miejsce: Duża Scena Teatru Maska

 

Filmy za 500 groszy

 

Projekcje wolności: „Solidarność, Solidarność”
26-08-2018 godz. 11:00

Film został przygotowany przez Telewizję Polską dla uczczenia wydarzeń Sierpnia '80. Składa się na niego 13 etiud zrealizowanych przez wybitnych polskich reżyserów, którzy dzielą się swoimi refleksjami związanymi z 25. rocznicą powstania NSZZ "Solidarność".

___________________

Projekcje wolności: „Babi”
28-08-2018 godz. 11:00

„Babi” to film o dwóch pokoleniach. Z jednej strony stoi osoba, która nie doświadczyła rewolucji, z drugiej osoba, która nie wie, co to jest hashtag. Utrata szacunku i autorytetu wobec osób starszych to jeden z alarmujących żetonów w oku tego "chorego świata". Film o Babi będzie dotyczył osób, które różnią się jedynie rokiem urodzenia.

___________________

Projekcje wolności: „Robinson&Crusoe”
29-08-2018 godz. 11:00

Artystyczny film Słowaka Jana Sabola porusza bardzo aktualny temat dialogu międzykulturowego w kontekście dwóch kultur europejskich: słowackiej i węgierskiej. Dwóch mężczyzn, pilotów samolotów bojowych, spotyka się na wyspie, podobnie jak w powieści Daniela Defoe Robinson Crusoe i Piętaszek. Także i między nimi problem językowy stanowi barierę. Wrogowie na niebie. A na ziemi? Słowak i Węgier - dwaj różni ludzie, różne kraje, różne problemy. Łączy ich kobieta. Dla niej ich życie wywróciło się do góry nogami.
Film został doceniony na festiwalach filmowych w Turynie i Koszycach.

___________________

Projekcje wolności: Sowia góra - film i spotkanie z udziałem twórców
30-08-2018 godz. 11:00

___________________

Projekcje wolności: „Ślepy” i projekt „Bohaterowie Ukrainy” - film i performance
31-08-2018 godz. 11:00

Poetycki film krótkometrażowy młodego aktora i reżysera Narodowego Teatru Dramatycznego ze Lwowa. Film porusza temat ludzkiego losu, miłości, wojny, niewoli... Aktorzy zagrali w nim w ramach wolontariatu.

Wszystkie filmy wyświetlane są w Sali Studyjnej Kina Zorza


Bilety na wszystkie wydarzenia w ramach MFS TRANS/MISJE kupisz klikając >>TUTAJ<<. Zapraszamy!

Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE zrealizowano dzięki wsparciu: