Bracia - czytanie performatywne (25. RSK)

Bracia - czytanie performatywne (25. RSK)7 lutego, godz. 19:00

Mała Scena

czytanie performatywne

 

Michał Kurkowski

BRACIA

Po śmierci jednego z członków rodziny relacje między najbliższymi zawsze ulegają przemianom, czasem zupełnemu rozpadowi. Jak odbudować więzi między trzema braćmi zerwane po stracie ojca? Czy jest to możliwie, zwłaszcza wobec nierozwiązanych wzajemnych  konfliktów i niewyjaśnionych nieporozumień z nieżyjącym od roku ojcem? Czy spotkanie, podczas którego rodzeństwo mogłoby rozpocząć odbudowę relacji, ma szansę zakończyć się sukcesem? Szczególnie kiedy jeden z braci rezygnuje z udziału w nim (pozostali też nie mają ochoty się spotkać), a drugi planuje rozliczyć się ze spraw związanych ze spadkiem? Wykorzystując wątki autobiograficzne, autor próbuje nazwać miejsce, w którym znalazł się ze swoim rodzeństwem. Jednak historie rodzinne okazują się niezwykle uniwersalne.

Nowy, bo powstały zaledwie przed kilkoma miesiącami tekst Michała Kurkowskiego Bracia, nie był dotąd przedstawiany szerszej publiczności. Reżyserką czytania jest studentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie – Karolina Szczypek.

"Bracia" są kolejnym akcentem Sceny Nowej Dramaturgii, nowej platformy Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, skupionej na współczesnych metodach tworzenia opowieści teatralnych, której kuratorem jest Martyna Łyko.

 

                                                       

reżyseria Karolina Szczypek

muzyka Kamil Tuszyński

obsada Sebastian Grygo (gościnnie), Magdalena Kozikowska-Pieńko, Karol Kadłubiec (gościnnie), Katarzyna Obidzińska (gościnnie), Jędrzej Wielicki (gościnnie)

 

czas trwania 60 minut

bilety 5 zł

 

 

 


Galeria: