Casting do nowego spektaklu Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Casting do nowego spektaklu Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie 

 

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ogłasza casting do nowego spektaklu Młodej Sceny w reżyserii Barbary Napieraj. Młodzież pracować będzie nad spektaklem o roboczym tytule „Etiudy z Ajschylosa”, inspirowanym „Oresteją” i „Tajemną historią” Donny Tartt.

 

Młoda Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie działa od 2018 roku. Skupia młodych adeptów sztuki aktorskiej, którzy pod okiem aktorki i reżyserki – Barbary Napieraj przygotowują spektakle. Na swoim koncie mają realizacje tekstów współczesnych, rezonujących z ich wrażliwością i sposobem postrzegania rzeczywistości, a także utworów klasycznych. Zrealizowali już m.in. tytuły: „Lekarz mimo woli” Moliera, „Taka była Joanna d’Arc” na podstawie dramatu „Skowronek” Jeana Anouilha, czy „Kalejdoskop Fredrowski” – inspirowany dramatami Aleksandra Fredry.

 

Casting do nowego spektaklu w reżyserii Barbary Napieraj odbędzie się 27 stycznia 2024 roku (sobota) o godz. 11:00 na sali prób Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Na casting należy przygotować piosenkę oraz fragment wybranej prozy lub wiersza. Poszukujemy osób w wieku 15-20 lat, dysponujących dobrą dykcją i głosem oraz sprawnych fizycznie.

 

Zgłoszenia prosimy wysyłać drogą mailową na adres m.fortowska@teatr-rzeszow.pl najpóźniej do dnia 24.01.2024. Do zgłoszenia prosimy dołączyć zdjęcie wraz z krótkim opisem wcześniejszych działań.

 

Po wysłaniu zgłoszenia kandydat otrzyma informację zwrotną dotyczącą szczegółów castingu.

Teatr zastrzega sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.