"Chory z urojenia" w Chełmie - Teatr Polska

"Chory z urojenia" w Chełmie - Teatr PolskaChełmski Dom Kultury, czyli popularny "ChaDeK" to nowoczesne i prężnie działające centrum kultury. Przybyliśmy do niego, by w ramach programu Teatr Polska zagrać tam spektakl "Chory z urojenia". W nowoczesnej sali widowiskowej zgromadziło się niemal 500 osób, by zobaczyć nasz spektakl! Publiczność kilkanaście razy przerwała naszym aktorom grę, owacyjnymi reakcjami na sceniczne wydarzenia.

Warsztaty teatralne były równie żywiołowe - przybyła na nie liczna grupa artystycznie uzdolnionej chełmskiej młodzieży. Uczniowie ci aktywnie biorą udział w artystycznym życiu miasta, pochodzą z licznych szkolnych grup teatralnych oraz estradowych. Uczestnicy byli tak zaangażowani w działania na zajęciach, że nieco przedłużyło się ich trwanie. Z chęcią spotkała się ponownie po spektaklu, by podzielić się wrażeniami i podyskutować o właśnie obejrzanej sztuce.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl

Organizator:

 

fot. Jadwiga Jagoda Skowron


Galeria: