"Chory z urojenia" w programie Teatr Polska! Ruszamy w teren!

"Chory z urojenia" w programie Teatr Polska! Ruszamy w teren!Już początkiem października ruszymy w teren, by zaprezentować śląskiej publiczności spektakl "Chory z urojenia" w ramach projektu Teatr Polska, który w tym roku ma swój jubileusz. Po raz 10 teatry z całej polski ruszą w teren, by dotrzeć do miejsc w których jest mały dostęp do kultury.

2 października 2018 r. o godz. 18:00 spektakl zagramy w Czechowicach-Dziedzicach w Miejskim Domu Kultury, 3 października odwiedzimy Rydułtowy, a "Chorego z urojenia" zagramy w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS o godz. 19:00. Ostatnim punktem trasy będzie Rybnik (4 października)! Odwiedzimy tam Dom Kultury Boguszowice, a spektakl zagramy o godz. 18:30.

TEATR POLSKA to ogólnopolskim program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających     udniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. W ramach programu TEATR POLSKA od 1 września do 30 listopada 2018 roku w objazd wyruszy 20 teatrów.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl

Organizator: