Czechowice-Dziedzice zdobyte! Projekt Teatr Polska

Czechowice-Dziedzice zdobyte! Projekt Teatr PolskaWe wtorkowy wieczór nasi artyści podbili serca widowni zgromadzonej w Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach! „Chorego z urojenia” zagraliśmy w instytucji kultury z bogatymi tradycjami, która niezwykle prężnie działa na rzecz lokalnej społeczności. To istna kuźnia talentów – prowadzi zajęcia artystyczne na bardzo wysokim poziomie – ich absolwenci występują na scenach najbardziej znanych oper oraz teatrów w Polsce i za granicą!

Nasz spektakl to jedno z trzech przedstawień, które zostaną tu zagrane w ramach projektu Teatr Polska (kolejne to Biały łabędź, Rocky Balboa). „Chory z urojenia” otworzył tu nowy sezon artystyczny! Duża sala widowiskowa została wypełniona po brzegi wytrawną publicznością, na widowi było nieco ponad 400 osób. Początkowo nieśmiałe reakcje, żartobliwe uśmieszki wraz z rozwojem scenicznej akcji zamieniły się w istne salwy śmiechu, które raz po raz zrywały widzów z foteli.

Rzeszowscy artyści nie mieli łatwego zadania – na widowni zasiadła bowiem widownia wytrawna, związana z ruchem artystycznym. To widzowie czujni, dobrze czujący sztukę teatralną, zainteresowani życiem kulturalnym w naszym kraju. Wiele osób z chęcią zabrało udział w warsztatach – niejedna z nich sama działała w teatrze amatorskim – śpiewając, grając bądź reżyserując spektakle.

Najtrudniej wystartować! Pierwszy dzień w trasie z projektem Teatr Polska przyniósł nam wiele ciekawych reakcji.

TEATR POLSKA to ogólnopolskim program popularyzujący teatr i pozwalający zaprezentować jego różnorodne oblicze. Celem programu TEATR POLSKA docieranie z ofertą polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających     udniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. W ramach programu TEATR POLSKA od 1 września do 30 listopada 2018 roku w objazd wyruszy 20 teatrów.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl

Organizator:

 

fot. Jadwiga Jagoda Skowron


Galeria: