Czytania performatywne - 24. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe

Czytania performatywne - 24. Rzeszowskie Spotkania KarnawałoweCzytania performatywne to wyjątkowe spotkanie z tekstem dramatu. Zdarza się bowiem tylko raz, a aktorzy i reżyser na jego przygotowanie mają zaledwie kilka dni.  Finałem jest absolutnie unikatowy pokaz pracy aktora z tekstem, który pokazuje nieco teatralnych kulis. Na dwa takie interesujące wydarzenia - czytania performatywne - zapraszamy już 6 i 10 lutego, w czasie 24. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych! Wstęp na czytanie kosztuje TYLKO 5 zł!

6 lutego 2018 r. godz. 18:00 #jaś #i #małgosia – czytanie performatywne

Szajna Galeria

Autor: Michał Szymaniak Reżyseria: Martyna Łyko Obsada: Anna Demczuk, Sylwia Gola (gościnnie), Barbara Napieraj, Waldemar Czyszak, Karol Kadłubiec (gościnnie), Wojciech Kwiatkowski #jaś #i #małgosia to groteskowa opowieść o rodzinie i dorastaniu w dobie internetu. Bohaterami są Jaś i Małgosia, przybrane rodzeństwo, które lepiej odnajduje się w sieci niż w realu. W przedstawionym świecie nie ma jednoznacznego podziału na to, co „realne” i „wirtualne”. Poszukujący kontaktu z dziećmi ojciec, sam gubi się w gąszczu lasu internetowych połączeń… A kiedy realia słodkiej chatki z piernika przechodzą jego najśmielsze oczekiwania, posuwa się do naprawdę drastycznych kroków. Co zrobi ojciec Piotr by uchronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwami internetu? Jakie będą tego konsekwencje? Czy #jaś i #małgosia znajdą drogę do domu? Spektakl dla widzów 12+ wstęp: 5 zł

10 lutego 2018 r. godz. 15:00 Cyklop i Galatea

Mała Scena im. Z. Kozienia

Reżyseria: Beniamin Bukowski Obsada: Adam Mężyk, Piotr Mieczysław Napieraj, Grzegorz Pawłowski Doskonała równość w obrębie społeczeństwa: oto postulat wpisany w szereg politycznych utopii, niespełnione marzenie orędowników ładu demokratycznego. Drwi z niego Szygalow, jeden z bohaterów Biesów Fiodora Dostojewskiego. Społeczeństwo, w którym wszyscy posiadalibyśmy takie same prawa jest dla niego mrzonką. A jednak, konkluduje, równość jest możliwa. Wystarczy, że wszyscy w takim samym stopniu zostaną wszelkich praw pozbawieni. Wojciech Engelking oddaje głos Antoniemu Ławrientiewiczowi, narratorowi Biesów, wyprawia go do Stanów Zjednoczonych Ameryki, gdzie Szygalowowi udało się założyć komunę zbudowaną w oparciu o powszedniość nie wolności, a niewolnictwa; działającą dzięki terrorowi, przemocy i systemowi donosicielstwa.