DAJEMY WIOSNĘ – OSWAJAMY KLASYKĘ

DAJEMY WIOSNĘ – OSWAJAMY KLASYKĘMUZYCZNA ZAPOWIEDŹ NOWEGO CYKLU ONLINE
??☘️????

 

Mamy już wiosnę! Ptaszki śpiewają, drzewa zielenieją, a my… nie do końca możemy się tym cieszyć… Zamknięci w domach czy podczas nielicznych krótkich samotnych spacerów, tęsknimy za kontaktem z naturą, za śmiechem dzieci, za gwarem targowisk, na których rozgadani sprzedawcy oferują nam smaczne i zdrowe nowalijki. Bardzo tęsknimy i nie możemy doczekać się czasów, kiedy znów będzie normalnie.
Ale, ale… od czego są sztuka i wyobraźnia?!

Od jutra na naszym Profilu Facebookowym będziemy prezentować nagrania wykonane przez naszych wspaniałych Aktorów, którzy specjalnie dla Was przeczytają najpiękniejsze opisy przyrody rodem z arcydzieł polskiej i światowej literatury! Wśród nich znajdą się m.in. magiczne fragmenty baśni Hansa Christiana Andersena; miłosne, wiosenne, szalone uniesienia opisane przez Władysława Reymonta w „Chłopach”; radość ze Świąt Wielkiej Nocy, jaka panowała w podlaskiej wsi Taplary opisanej przez Edwarda Rydlińskiego w genialnej „Konopielce”; i wiele innych literackich zachwytów nad tą wyjątkową, jedyną w swoim rodzaju porą roku… Bo klasyka wcale nie musi być nudna! Wręcz przeciwnie! Chcemy udowodnić, że jest niesamowicie piękna i potrafi wiele… Może przenieść nas oczami wyobraźni w pola, łąki, głuche stepy, nad mieniące się od słońca jeziora i rzeki, do miejskich parków, świeżych ulic. Krótko mówiąc - hen daleko poza mury naszych mieszkań i domów.?

Startujemy jutro! Śledźcie nasz profil i wypatrujcie tam… WIOSNY!?☘️
A tymczasem prezentujemy muzyczną zapowiedź cyklu „DAJEMY WIOSNĘ – OSWAJAMY KLASYKĘ”. Nietypowe, szalone aranżacje fragmentów bardzo wiosennego spektaklu „Ermida albo Królewna pasterska” Stanisława Herakliusza Lubomirskiego w reż. Jana Nowary przygotowały nasze trzy „ERMIDOWE GRACJE” ?

?Ermida, królewna Arkadyji, czyli Dagny Mikoś
?Laurella, dama dworu Ermidy, czyli Magdalena Kozikowska-Pieńko
oraz
?Pasterka Lisetta, dama Aminty, czyli Justyna Król

Dziewczyny wykonują piosenkę, której słowa są fragmentem wiersza Elżbiety Drużbackiej pt. „Pochwała lasów i miłego w nich na osobności życia w stanie pasterskim, od pewnej pasterki”. Kompozycja muzyczna – Wojciech Głuch.
Serdecznie polecamy zarówno domowe aranżację, jak i sam spektakl, który miejmy nadzieję zagramy dla Was już niedługo w Teatrze!