DYSKUSYJNY KLUB TEATRALNY JUŻ 15 LUTEGO PO SPEKTAKLU "POGORZELISKO" !

DYSKUSYJNY KLUB TEATRALNY JUŻ 15 LUTEGO PO SPEKTAKLU "POGORZELISKO" !15 lutego zapraszamy na kolejne, długo wyczekiwane spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego. O godz. 18.00 obejrzymy spektakl „Pogorzelisko”, a tuż po nim w Foyer Teatru oddamy się dyskusji z udziałem aktorów i reżysera Cezarego Ibera. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów Adam Głaczyński. 

 

„Pogorzelisko” to historia opowiedziana w dwóch płaszczyznach czasowych. Wydawać by się mogło poukładane życie dwójki rodzeństwa – Jeanne i Simona – przerywa śmierć ich od dawna wycofanej ze świata matki, która pozostawia po sobie ostatnią wolę. Aby ją wypełnić,  bliźniaki (nie bez wątpliwości) wyruszają na Bliski Wschód w poszukiwaniu nieznanych im ojca i brata. Tam odkrywają tragiczną prawdę o losach kobiety, która dała im życie, a także ścierają się z zupełnie obcą rzeczywistością – pełną wojny, przemocy, ale też przyjaźni i miłości nieznającej granic.

 

Czy relacje rodzinne są jak matematyka i wszystkie da się opisać odpowiednim wzorem?

Czy poszukiwanie prawdy o swoich korzeniach w obliczu poukładanej już przyszłości ma sens?

Wzbogaca ją czy rujnuje?

Gdzie tak naprawdę zaczyna się nasza historia?

 

Spektakl „Pogorzelisko” to zdaniem widzów i krytyków najlepszy tytuł sezonu teatralnego 2016/2017 oraz reprezentant rzeszowskiej sceny na festiwalach w kraju i za granicą.

Wystawienia sztuki kanadyjskiego pisarza Wajdiego Mouwada, która wcześniej stała się kanwą głośnego filmu Denisa Villeneuve’a, podjął się Cezary Iber. Ceniony reżyser teatralny i filmowy, a także aktor i choreograf, wprowadził do przedstawienia taniec i muzykę – narzędzia poprzez które udaje się wypowiedzieć niewypowiedzialne. Obecnie z zespołem rzeszowskiego Teatru i gośćmi przygotowuje sceniczną adaptację powieści Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata” (premiera 30 marca 2019 r. na Dużej Scenie).

Cena 15 zł + 1 zł za udział w dyskusji DKT.

 

Spektakl „Pogorzelisko” będzie można zobaczyć na Dużej Scenie także 14 i 16  lutego.

 

 

„Pogorzelisko”

 

Autor: Wajdi Mouawad

Przekład: Tomasz Swoboda

Reżyseria: Cezary Iber

Obsada: Dagny Cipora, Anna Demczuk, Sylwia Gola (gościnnie), Justyna Król, Robert Chodur, Miłosz Karbownik (gościnnie), Mateusz Mikoś, Piotr Napieraj, Robert Żurek

Statyści: Marcin Mazurek, Tomasz Janczyk, Wojciech Wota

Scenografia i kostiumy: Natalia Kitamikado

Asystent reżysera: Anna Demczuk

Inspicjent i sufler: Małgorzata Depta

Reżyseria świateł: Jędrzej Bączyk

Muzyka: Michał Zygmunt

Projekcja video: Wojtek Warzywoda

Premiera: 22.10.2016 r.

Czas trwania: 160 min (1 przerwa)