Dzień Teatru Publicznego i akcja "Bilet do teatru za 500 groszy!", bo GROSZE GRAJĄ ROLĘ

Dzień Teatru Publicznego i akcja "Bilet do teatru za 500 groszy!", bo GROSZE GRAJĄ ROLĘNasz Teatr ponownie włącza się w obchody Dnia Teatru Publicznego oraz akcję „Bilet do teatru za 500 groszy”, bo GROSZE GRAJĄ ROLĘ! Równo za miesiąc, 13 maja, bilety na spektakl „Pogorzelisko” będzie można kupić za 500 groszy. Sprzedaż biletów za okrągłe 5 złotych będzie prowadzona tylko w kasie teatru i tylko 13 maja.

W tegorocznej akcji udział weźmie 97 teatrów – 98 spektakli – 38 miast. #dzieńteatrupublicznego #bilet500groszy #groszegrająrolę Spektakl grany w ramach Dnia Teatru Publicznego oraz towarzyszącej mu akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”, która finansowana jest z środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pogorzelisko

Nie jesteśmy tylko swoją pracą i swoją pasją, nie jesteśmy wyłącznie swoim krajem i swoim wychowaniem. Jesteśmy też wszystkimi przodkami naszej rodziny. Z ich historiami i kulturą.
Nawal Marwan w testamencie przekazuje swoim dzieciom dwa listy. Jeden do ich ojca, który potencjalnie zginął na wojnie, a drugi do ich brata, o którego istnieniu własnie się dowidzieli. Jeanne i Simone jadą na Bliski Wschód, aby ich odnaleźć i dostarczyć im listy zostawione przez matkę. Wyruszają w podróż, która odkryje przed nimi historię ich matki, horror wojny, siłę przyjaźni, okrucieństwo zemsty i siłę wybaczania, a w końcu ich własne pochodzenie. Bo drzewo to nie tylko korona, która pnie się do jasnego nieba. Drzewo to również korzenie, sięgające w głąb mrocznej ziemi. 
Cezary Iber Zapraszamy na spektakl oparty na dramacie Wajdiego Mouawada, kanadyjskiego pisarza, aktora, reżysera uhonorowanego Orderem Kanady.
Pogorzelisko
Autor: Wajdi Mouawad
Przekład: Tomasz Swoboda
Reżyseria i choreografia: Cezary Iber
Scenografia i kostiumy: Natalia Kitamikado
Muzyka: Michał Zygmunt
Projekcje video: Wojtek Warzywoda
Reżyseria świateł: Jędrzej Bączyk
Asystent reżysera: Anna Demczuk
Inspicjent i sufler: Małgorzata Depta
Czas trwania: 160 min (1 przerwa)
Obsada: Dagny Cipora, Anna Demczuk, Sylwia Gola, Justyna Król, Robert Chodur, Miłosz Karbownik,  Mateusz Mikoś, Piotr Napieraj, Robert Żurek, oraz statyści:  Marcin Mazurek, Tomasz Janczyk, Wojciech Wota