„Igraszki z Szekspirem” wracają do Szajna Galerii

„Igraszki z Szekspirem” wracają do Szajna GaleriiMłoda Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej wraca do Szajna Galerii. 6 kwietnia o godz 18.00 młodzi aktorzy zaprezentują się w pokazie warsztatowym.

IGRASZKI Z SZEKSPIREM

Młodzi w starciu z klasyką – tak najprościej można zareklamować odważny sceniczny debiut pasjonatów teatru skupionych wokół rzeszowskiej sceny. Dziewięć osób – uczennic i uczniów SP nr 13 w Rzeszowie, Akademickiego LO przy WSIiZ w Rzeszowie oraz  I LO w Rzeszowie – wciela się w role z dramatów „Hamlet” czy „Romeo i Julia”. Pokaz warsztatowy jest kompilacją fragmentów obydwu dzieł, które dzięki ciekawemu zestawieniu i młodzieńczemu odczytaniu tworzą nową jakość. Jak podkreśla opiekunka grupy Barbara Napieraj, młodzi ludzie nie tylko grają wyznaczone im postacie, ale są też właściwymi twórcami przedstawienia. Wkład ich przemyśleń i uwag w jego końcowy kształt jest bowiem ogromny.   

Podczas pokazu usłyszmy utwory z najbardziej zaskakującej płyty brytyjskiego piosenkarza Stinga!

 

opieka artystyczna, scenariusz i reżyseria Barbara Napieraj

choreografia Marta Bury

obsada Agata Dral, Laura Grębowska, Patrycja Kawecka, Radosław Kotarba, Cezary Krata, Aleksandra Opioła, Miłosz Pelc, Bartosz Rułka, Sabina Szetela

 

czas trwania 75 minut

_________________________

Bilety:
Dział Sprzedaży i Marketingu
– rezerwacja biletów
tel. 17 853 22 52
tel. 17 853 20 01 wew. 330, 341
bilety@teatr-rzeszow.pl