III Letnia Rezydencja Literacka

III Letnia Rezydencja LiterackaTeatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza do udziału w IV edycji Sceny Nowej Dramaturgii. Termin zgłoszeń - 15 lutego 2022

 

Scena Nowej Dramaturgii to przede wszystkim platforma spotkania i wymiany, możliwość interwencji twórczej, wsparcia i wspólnej pracy. Kuratorami programu są reżyserka Martyna Łyko oraz krytyk teatralny i dziennikarz Witold Mrozek.

Z uczestnikami i uczestniczkami Sceny Nowej Dramaturgii współpracują doświadczeni mentorzy - byli to do tej pory reżyser i dramaturg Michał Buszewicz, reżyserka i dramaturżka dr Weronika Szczawińska oraz prof. Grzegorz Niziołek z Katedry Teatru i Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego (konsultacja rezydencji literackiej).

Dotychczasowe rezydencje przyznano poetce Aldonie Kopkiewicz, performerowi i choreografowi Rafałowi Dziemidokowi , dramaturgowi i reżyserowi Beniaminowi Bukowskiemu oraz dramaturżce Sandrze Szwarc.

 

Termin zgłoszeń mija 15 lutego 2022 – czekamy na nie pod adresem snd@teatr-rzeszow.pl. Zapraszamy osoby zainteresowane pisaniem dla teatru z co najmniej jednym wystawieniem lub publikacją.

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIOWA

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

 

Pierwsze spotkanie nowej edycji SND odbędzie się w Rzeszowie 26-27 marca 2022.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Załączniki: