III Letnia Rezydencja Literacka

III Letnia Rezydencja LiterackaTeatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza do udziału w III edycji Sceny Nowej Dramaturgii. Termin zgłoszeń - do końca maja.

 

Mimo obowiązujących w tym roku obostrzeń rzeszowski teatr zdecydował się otworzyć nabór do letniej rezydencji dramatopisarskiej. Do współpracy zaproszeni są autorzy i autorki tekstów dramatycznych, prozy, reportaży czy poezji. Szczegóły w regulaminie.

REGULAMIN

Scena Nowej Dramaturgii to przede wszystkim platforma spotkania i wymiany, możliwość interwencji twórczej, wsparcia i wspólnej pracy. Kuratorami programu są reżyserka Martyna Łyko oraz krytyk teatralny i dziennikarz Witold Mrozek.

Z uczestnikami i uczestniczkami Sceny Nowej Dramaturgii współpracują doświadczeni mentorzy - byli to do tej pory reżyser i dramaturg Michał Buszewicz, reżyserka i dramaturżka dr Weronika Szczawińska oraz prof. Grzegorz Niziołek z Katedry Teatru i Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego (konsultacja rezydencji literackiej).

Dotychczasowe rezydencje przyznano poetce Aldonie Kopkiewicz, performerowi i choreografowi Rafałowi Dziemidokowi oraz dramaturgowi i reżyserowi Beniaminowi Bukowskiemu. Dramat Marty Fortowskiej napisany podczas ostatniej edycji znalazł się w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, zaś współpraca rozpoczęta w Rzeszowie przez reżyserkę Julię Mark i dramatopisarkę Olgę Żukowicz znalazła swój finał w Teatrze Nowym w Słupsku - podczas premiery „Stolp. Miasta kobiet”. W planach jest rzeszowska premiera powstałego w ramach SND dramatu Katarzyny Matwiejczuk „Celineczka”.

 

Pandemia opóźniła możliwość pokazania efektów pracy ubiegłorocznej edycji SND, jednak w związku z otwarciem teatrów planujemy nadrobić tę zaległość.

 

 1. Zgłoszenie do Sceny Nowej Dramaturgii powinno zawierać:
  1. dane osobowe;
  2. aktualny biogram artysty;
  3. wypełniony formularz zgłoszeniowy;
  4. konspekt dramatu i jedną scenę (do 5 stron znormalizowanego tekstu).
  5. oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w związku z udziałem w SND;

Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową na adres snd@teatr-rzeszow.pl z dopiskiem SND Letnia Rezydencja Literacka. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31.05.2021

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

REGULAMIN

KLAUZULA RODO

 

Letnia Rezydencja Literacka powstaje w ramach Przestrzeni Sztuki (RZESZÓW). Pojekt  finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

 

 

 

 

 


Załączniki: