III Podkarpacki Konkurs Teatrów Szkolnych „Z książką w tle”

III Podkarpacki Konkurs Teatrów Szkolnych „Z książką w tle”Akademickie Liceum Ogólnokształcące zaprasza na III Podkarpacki Konkurs Teatrów Szkolnych „Z książką w tle” współorganizowany z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

W jury konkursu zasiądzie reżyser teatralny, Dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Jan Nowara oraz znakomita aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Małgorzata Machowska. Patronat honorowy nad konkursem objął także Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, a także TVP3 Rzeszów.

Ideą konkursu jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez formę sceniczną. W związku z tym, wybór tematyki zgłaszanych małych form teatralnych powinien być inspirowany przeczytanymi tekstami literackimi, lekturami szkolnymi, wierszami, itp. Do konkursu zapraszamy grupy teatralne działające w szkołach podstawowych, w oddziałach gimnazjalnych oraz w szkołach średnich, które przygotują spektakle w języku polskim, angielskim, hiszpańskim lub niemieckim. Sztuka może wiernie odtwarzać tekst literacki lub być jego własnym przetworzeniem.

Konkurs jest trampoliną do dalszej drogi artystycznej.  Laureat II edycji Bartosz Rułka odniósł już wiele sukcesów i  ma za sobą pierwsze kroki na profesjonalnej scenie teatralnej. Zobaczyć go będzie można podczas 25. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych w ramach Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w spektaklu ,,Igraszki z Szekspirem”. Pomysłodawczynią i reżyserką przedstawienia jest Barbara Napieraj przy znaczącym współudziale młodych ludzi, uczniów rzeszowskich szkół.

TVP3 Rzeszów o konkursie


Zapraszamy do zgłaszanie chęci uczestnictwa w konkursie do 31 stycznia 2019 roku.

I etap konkursu odbędzie się w dniach 4–6 marca 2019 roku w Klubie Akademickim IQ , ul. Sucharskiego 2, budynek WSIiZ.


Finał będzie miał miejsce w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w dniu 18 marca 2019 roku.


Galeria: Załączniki: