Jak trudno wyzwolić się z ciała. Wiersze na Wielki Tydzień w wykonaniu Wojciecha Kwiatkowskiego

Jak trudno wyzwolić się z ciała. Wiersze na Wielki Tydzień w wykonaniu Wojciecha KwiatkowskiegoW Niedzielę Palmową, dzień otwierający uroczystości Wielkiego Tygodnia o godz. 19:00 zapraszamy do Parole Art Bistro na wyjątkowe spotkanie z poezją Romana Brandstaettera. Wiersze wykona Wojciech Kwiatkowski, aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Opiekę artystyczną nad wieczorem poetyckim objął Jan Nowara, dyrektor naszego Teatru. Oprawę scenograficzną wydarzenia zapewni Katarzyna Tanasiewicz-Trzyna.

Roman Brandstaetter to poeta, publicysta, dziennikarz i dramatopisarz pochodzący z Tarnowa. Urodził się tam w 1906 roku, zmarł w 1987 roku w Poznaniu. Jest absolwentem filozofii i polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczyciel w warszawskim gimnazjum żydowskim. Od 1927 publikował wiersze i rozprawy krytyczne na łamach Chwili i Nowego Dziennika. W 1928 wydał pierwszy cykl wierszy Jarzma. Opublikował następujące tomiki poetyckie: Droga pod górę (1931), Węzły i miecze (1932), Królestwo trzeciej świątyni (1933) oraz Jerozolima światła i mroku (1935). Wojciech Kwiatkowski to znany i lubiany aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Gra m.in. w spektaklach Romantyzm – Nowe Oczyszczenie, Sąsiedzi, Ania z Zielonego Wzgórza, Pan Tadeusz. Otrzymał następujące nagrody: – Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa (1996), – Nagroda z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru (2008), – odznaczenie – Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2007). Parole Art Bistro to nowe miejsce na kulinarnej i kulturalnej mapie Rzeszowa. Zlokalizowane jest w podziemiach Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Parole Art Bistro to kuchnia inspirowana Francją, wina pozwalające uwolnić słowa oraz sztuka stanowiąca dopełnienie niepowtarzalnej atmosfery.  

Jak trudno wyzwolić się z ciała. Wiersze na Wielki Tydzień w wykonaniu Wojciecha Kwiatkowskiego

autor wierszy: Roman Brandstaetter scenariusz i opieka artystyczna: Jan Nowara oprawa scenograficzna: Katarzyna Tanasiewicz-Trzyna Wstęp: 5 zł