Konferencja prasowa "Miłość i gniew"

Konferencja prasowa "Miłość i gniew"W środę o 13:30 realizatorzy naszego najnowszego spektaklu, oraz zespół aktorski grający w "Miłości i gniewie" spotkał się z dziennikarzami - przedstawicielami rzeszowskich i ogólnopolskich mediów. Po prezentacji krótkiefo fragmentu przedstawienia rozpoczęła się długa i żywiołowa rozmowa.

 

 
fot. Maciej Mikulski

Media piszą o spektaklu:

Premiera w "Siemaszkowej": Miłość i gniew". Ktoś wykrzyczy swoje rzeczy

Brytyjski dramat z lat 50. XX wieku - „Miłość i gniew” Johna Osborne’a - doczekał się 549 realizacji, ale dziś rzadko jest grywany w polskich teatrach. Jan Nowara właśnie tę sztukę wybrał na wiosenną premierę w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W zaskakującej przestrzeni teatralnej, z widzami na scenie, z bliska chce ich uderzyć emocjami i przypomnieć o wiecznym nienasyceniu, które także zdaniem Witkacego wpisane jest w ludzkie życie.

Alina Bosak
Biznesistyl.pl
25 kwietnia 2018
Czytaj całość artykułu

 

Premiera w "Siemaszce". Jan Nowara bierze się za Johna Osborne'a i jego "Miłość i gniew"

"Dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej znów sięga po klasykę, tym razem w wykonaniu brytyjskiego dramatopisarza. W najbliższy weekend na scenę „Siemaszki” premierowo wkroczy „Miłość i gniew” Johna Osborne’a.

Na miłośników sztuki w „Siemaszce” już w nadchodzący weekend czeka 549 premiera. Tym razem Jan Nowara – reżyser, jednocześnie dyrektor teatru, postawił na „Miłość i gniew” Johna Osborne’a. Podobnie jak w przypadku „Szklanej menażerii” Tennesseea Williamsa, Nowara znów ukłonił się literaturze, która należy już do klasyki, ale wciąż jest  bardzo żywa, emocjonalna i opowiada o pragnieniu życia."

Joanna Gościńska
Rzeszów News
25 kwietnia 2018
Czytaj całość artykułu

 

fot. Anna Petynia


Galeria: