"LEKARZ MIMO WOLI"/ pokaz warsztatowy Młodej Sceny Teatru Siemaszkowej

"LEKARZ MIMO WOLI"/ pokaz warsztatowy Młodej Sceny Teatru SiemaszkowejMoliere

Lekarz mimo woli

25 września 2022/ godz. 17:00/ Szajna Galeria

Do tej pory Młoda Scena wybierała tematy bardzo trudne emocjonalnie, podejmowała się zadania stworzenia spektaklu z przesłaniem i wielkimi ideami, tym razem poprzeczka tylko pozornie jest niższa. Adepci Młodej Sceny Teatru Wandy Siemaszkowej postanowili zmierzyć się z najtrudniejszą sztuką dramatu i autorem, który jest mistrzem gatunku – komedią Moliera. Każdy kto choć raz się z nią mierzył wie, że nie o śmiech i dobrą zabawę aktora - a widza - idzie walka. Owa młodzież przez niespełna rok pracowała nad sztuką pod tytułem „Lekarz mimo woli”. Zbiór gagów, słownych niedomówień, do tego zadań zaproponowanych i zaimprowizowanych przez młodych adeptów sztuki aktorskiej, utworzyły spektakl bardzo precyzyjny, zabawny, lekki w odbiorze, ale i z mądrością w swej treści.

 

występują: Dominika Cynkarz, Natalia Drachal, Agata Dral, Karol Ficek, Cezary Krata, Mieszko Kozaczuk, Jacek Ombach, Miłosz Szwed

 

reżyseria: Barabara Napieraj

scenografia: Weronika Krupa

choreografia: Tomasz Dajewski

 

"Zrealizowane w ramach zadania MŁODA SCENA TEATRU SIEMASZKOWEJ z programu PRZESTRZENIE SZTUKI TEATR, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Instytut Muzyki i Tańca."

Fot. Wiktoria Cieśla

 


Galeria: