"Lwów nie oddamy" i "Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów" w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

"Lwów nie oddamy" i "Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów" w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki WspółczesnejMiło nam poinformować, że spektakle "Lwów nie oddamy" (reż. Katarzyna Szyngiera) oraz "Sprawiedliwi. Historia rodziny Ulmów" (reż. Beniamin M. Bukowski) biorą udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.

 


Załączniki: