"Małe zbrodnie małżeńskie" - PREMIERA

"Małe zbrodnie małżeńskie" - PREMIERAZa nami dwa premierowe wieczory z najnowszym spektaklem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. W sobotę "Małe zbrodnie małżeńskie" w reżyserii Jana Hussakowskiego i tłumaczeniu Jana Nowaka znalazły się w repertuarze teatru.
 
Dziękujemy twórcom i zapraszamy na kolejne pokazy!
 
 
 

Éric-Emmanuel Schmitt
Małe zbrodnie małżeńskie

 

tłumaczenie Jan Nowak
reżyseria i opracowanie muzyczne Jan Hussakowski
scenografia Agata Stanula
wizualizacje i światło Klaudia Kasperska
inspicjentka/suflerka Ewa Czesława Bazaniak

obsada Magdalena Kozikowska-Pieńko, Karol Kadłubiec

 

Chyba żadne z uczuć nie wywołuje tak skrajnych emocji, jak miłość. W jednej chwili potrafi doprowadzić nas do szaleństwa, a w drugiej uczynić najszczęśliwszymi ludźmi na Ziemi.

Bohaterowie „Małych zbrodni małżeńskich” Érica-Emmanuela Schmitta – Lisa i Gilles – mierzą się z całą paletą emocji, które miłość nam oferuje, sprawdzając, co pozostało z niegdyś gorącego uczucia po 10 latach małżeństwa. Warunki do tego nie są jednak sprzyjające – Gilles cierpi na powypadkową amnezję, a Lisa – z niewiadomych przyczyn – nie mówi mu wszystkiego. Zamiast szczerzej rozmowy, mnożą się pytania, a bohaterowie – uwikłani w kłamstwo i intrygę – nie zauważają, jak umyka im sedno sprawy.

„Małe zbrodnie małżeńskie” to przewrotny thriller kryminalny, wprowadzający w trzymające w napięciu dochodzenie, które pomoże odpowiedzieć na pytanie: na co nas stać w imię miłości?

Po 20 latach od pierwszego wydania dramatu, „Małe zbrodnie małżeńskie” będziemy mogli oglądać w nowym tłumaczeniu na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w reżyserii Jana Hussakowskiego.

amnezję, a Lisa – korzystając z okazji – próbuje „stworzyć go” na nowo. Oboje uwikłani w kłamstwo i intrygę nie zauważają, jak umyka      im sedno sprawy.

Po 20 latach od pierwszego wydania dramatu, „Małe zbrodnie małżeńskie” będziemy mogli oglądać na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w reżyserii Jana Hussakowskiego.

 

Dzieło oryginalne w języku francuskim©Antigone [2001]. Wszelkie prawa zastrzeżone.

www.eric-emmanuel-schmitt.com

 

Galeria: