MFS "TRANS/MISJE" dla kinomanów - bilety za 500 groszy!

MFS "TRANS/MISJE" dla kinomanów - bilety za 500 groszy!Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE to nie laga gratka także dla wielbicieli filmów. W czasie festiwalu zapraszamy na projekcje do Sali Studyjnej Kina Zorza! Bilety na projekcje filmowe kosztują jedyne 500 groszy (5 zł)!

Projekcje wolności: „Solidarność, Solidarność”
26-08-2018 godz. 11:00

Film został przygotowany przez Telewizję Polską dla uczczenia wydarzeń Sierpnia '80. Składa się na niego 13 etiud zrealizowanych przez wybitnych polskich reżyserów, którzy dzielą się swoimi refleksjami związanymi z 25. rocznicą powstania NSZZ "Solidarność".

Projekcje wolności: „Babi”
28-08-2018 godz. 11:00


„Babi” to film o dwóch pokoleniach. Z jednej strony stoi osoba, która nie doświadczyła rewolucji, z drugiej osoba, która nie wie, co to jest hashtag. Utrata szacunku i autorytetu wobec osób starszych to jeden z alarmujących żetonów w oku tego "chorego świata". Film o Babi będzie dotyczył osób, które różnią się jedynie rokiem urodzenia.

Projekcje wolności: „Robinson&Crusoe”
29-08-2018 godz. 11:00

Artystyczny film Słowaka Jana Sabola porusza bardzo aktualny temat dialogu międzykulturowego w kontekście dwóch kultur europejskich: słowackiej i węgierskiej. Dwóch mężczyzn, pilotów samolotów bojowych, spotyka się na wyspie, podobnie jak w powieści Daniela Defoe Robinson Crusoe i Piętaszek. Także i między nimi problem językowy stanowi barierę. Wrogowie na niebie. A na ziemi? Słowak i Węgier - dwaj różni ludzie, różne kraje, różne problemy. Łączy ich kobieta. Dla niej ich życie wywróciło się do góry nogami.

Film został doceniony na festiwalach filmowych w Turynie i Koszycach.

Projekcje wolności: Sowia góra - film i spotkanie z udziałem twórców
30-08-2018 godz. 11:00


Projekcje wolności: „Ślepy” i projekt „Bohaterowie Ukrainy” - film i performance
31-08-2018 godz. 11:00

Poetycki film krótkometrażowy młodego aktora i reżysera Narodowego Teatru Dramatycznego ze Lwowa. Film porusza temat ludzkiego losu, miłości, wojny, niewoli... Aktorzy zagrali w nim w ramach wolontariatu.

Na wszystkie seanse filmowe wstęp: 5 zł, bilety kupisz klikając >>TUTAJ<<. Zapraszamy!

Miejsce: Sala Studyjna Kina Zorza

 

Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE zrealizowano dzięki wsparciu: