„Mistrz i Małgorzata” w ramach akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” – po spektaklu spotkanie DKT!

„Mistrz i Małgorzata” w ramach akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” – po spektaklu spotkanie DKT!Już w najbliższą sobotę 18 maja zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Teatru Publicznego i udziału w akcji „Bilet do teatru za 350 groszy”.

W jej ramach o godz. 18.00 zagramy spektakl „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Cezarego Ibera.  Bilety w cenie 350 groszy będzie można zakupić jedynie w tym dniu w kasie Teatru, którą otworzymy o godz. 12.00.

Uwaga! Jedna osoba będzie mogła nabyć maksymalnie dwa bilety. Nie prowadzimy przedsprzedaży, ani rezerwacji miejsc! Ze względu na zwyczajowo duże zainteresowanie akcją, prosimy o przygotowanie odliczonej gotówki!

Bilet na przedstawienie za grosze to nie jedyna niespodzianka, jaka 18 maja czeka widzów naszego Teatru. Wszyscy, którym uda się zdobyć bilet, tuż po spektaklu za dodatkową złotówkę, będą mogli wziąć udział w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Teatralnego. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby o głośnej inscenizacji powieści Michaiła Bułhakowa porozmawiać z aktorami. Do udziału w spotkaniu zaproszeni są także wszyscy ci, którzy spektakl już widzieli. Przewidywany czas jego rozpoczęcia to godz. 21.30. Spotkanie poprowadzi dziennikarka TVP3 Rzeszów Anna Sabat.

Tych, którzy nie wybierają sie na spektakl, a chcieliby wziąć w spotkaniu DKT, zachęcamy do rezerwacji miejsc w Dziale Sprzedaży i Marketingu. Tel. 17 853 22 52.

Spektakl „Mistrz i Małgorzata” w reżyserii Cezarego Ibera miał swoją premierę 30 marca bieżącego roku. To przygotowana z dużym rozmachem, a zarazem wierna duchowi powieści pierwsza w historii Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie adaptacja powieści Bułhakowa. W spektaklu znalazły swoje miejsce wszystkie najważniejsze przestrzenie arcydzieła literatury światowej – miłosna historia Mistrza i Małgorzaty, biblijne wydarzenia w ogrodzie Piłata, seans czarnej magii w Teatrze Variétés, wielki bal u Szatana. Udział spektaklu w akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” to duża szansa dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji go obejrzeć. Bilety w normalnej sprzedaży rozchodzą się bardzo szybko. 

Pomysł Dnia Teatru Publicznego zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych, była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

W tegorocznej akcji „Bilet do teatru za 350 groszy” z okazji Dnia Teatru Publicznego znów weźmie udział ok. 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast. Sprzedaż biletów – prowadzona tylko w kasach teatrów – rozpocznie się 18 maja, ale spektakle „za grosze” będą grane przez cały tydzień – aż do 26 maja. Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowane przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich granych w ramach Dnia Teatru Publicznego spektakli dostępne są stronie-kalendarzu www.dzienteatrupublicznego.pl oraz na stronie  Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.