Młoda Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Młoda Scena Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie 

05 grudnia 2021/ godz. 19:00/ SZAJNA GALERIA

 

 

W najbliższą niedzielę, 5 grudnia o godz. 19:00, odbędzie się długo wyczekiwana premiera nowego pokazu warsztatowego Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Pokaz warsztatowy pt. "Modlitwy zwierząt" został zrealizowany w ramach ministerialnego programu Przestrzenie Sztuki. Stworzyła go młodzież, która pracowała pod kierunkiem aktorki naszego Teatru Barbary Napieraj.

MODLITWY ZWIERZĄT

Czym zwierzęta różnią się od ludzi? Rodzą się, żyją, umierają – jak my. W modlitwach mówią o swoich aspiracjach, kompleksach, małych pragnieniach. Afirmują świat, który je otacza, chociaż ten świat nie odpłaca się im tym samym.

A jednak ludzie różnią się od swoich młodszych braci. Stojąc na szczycie hierarchii zwierzęcej, człowiek zabija ptactwo, zwierzynę leśną, małe organizmy niezbędne w przyrodzie.

Nie robi tego z głodu, ale często dla własnej korzyści i perwersyjnej przyjemności.

Posługując się słowami ludzi, którym los zwierząt nie jest obojętny, układamy na scenie kolaż, potrząsamy zielonym kalejdoskopem.

„Czyńcie sobie ziemię poddaną” – to zdanie zrobiło furorę wśród myśliwych, rzeźników, kłusowników. A może to złe tłumaczenie? Może dobry Bóg powiedział „Czyńcie sobie ziemię przyjazną”?

 

Reżyseria: Barbara Napieraj
Opracowanie muzyczne: Barbara Napieraj, Tomasz Wadowski
Dekoracje: Weronika Krupa
Realizacja dźwięku: Dominik Wilk
Światło: Krzysztof Nowacki

Występują: Aleksandra Bałda, Milena Cichoń, Dominika Cynkarz, Agata Dral, Karol Ficek, Cezary Krata, Mieszko Kozaczuk, Miłosz Pelc, Bartosz Rułka, Miłosz Szwed

 

Wydarzenie jest kolejnym organizowanym w ramach programu Przestrzenie Sztuki, którego rzeszowski Teatr jest jednym z operatorów.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany z środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

 

 

zdjęcie w galerii