Młodzi na Dużej Scenie!

Młodzi na Dużej Scenie!Wczoraj w naszym Teatrze odbył się Finał III Podkarpackiego Konkursu Teatrów Szkolnych „Z książką w tle” organizowanego przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy WSIiZ w Rzeszowie.

Wzięło w nim udział 9 grup ze szkół podstawowych, gimnazjów, liceów oraz kół teatralnych działających przy domach kultury. Wszystkie przedstawiły spektakle inspirowane literaturą. Tym co nas mile zaskoczyło, była duża różnorodność  stylistyczna przedstawień.

Patronowanie temu wydarzeniu jest dla nas okazją do zetknięcia się ze świeżym spojrzeniem na sztukę, a także motorem do podejmowania i rozwijania nowych inicjatyw. Łowimy młode talenty! Laureat II edycji Konkursu Bartosz Rułka dał się już poznać jako aktor profesjonalnej sceny. Jego występ podziwialiśmy podczas tegorocznych 25. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych. Razem z grupą koleżanek i kolegów zagrał w spektaklu „Igraszki z Szekspirem” w reżyserii Barbary Napieraj ze specjalną choreografią Marty Bury przygotowanym w ramach Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

W tym roku, I nagroda powędrowała do Kingi Kani – za rolę w przedstawieniu „Sen miałam” przygotowanym przez koło teatralne przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy na podstawie „Dziadów” cz. III Adama Mickiewicza i „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Została doceniona za subtelny i sugestywny portret polskiej dziewczyny romantycznej. Za taką rekomendacją muszą iść dalsze sukcesy!

Wszystkim młodym miłośnikom Melpomeny i ich opiekunom dziękujemy za przybycie, życzymy niesłabnącego zapału w rozwijaniu pasji i zapraszamy do... Teatru!

 


Galeria: