Nasi aktorzy zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!

Nasi aktorzy zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej!28 czerwca w Warszawie ogłoszono werdykt Jury 25. jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Jednym z wielkich zwycięzców okazał się być spektakl Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie „Lwów nie oddamy” w reżyserii Katarzyny Szyngiery.

Nagrodę Zespołową za role w przedstawieniu otrzymali aktorzy: Oksana Czerkaszyna, Dagny Cipora, Małgorzata Machowska, Mateusz Mikoś, Piotr Mieczysław Napieraj, Jacek Sotomski i Robert Żurek!

Ponadto do Oksany Czerkaszyny powędrowała nagroda indywidualna dla najlepszej aktorki!

W finale jednego z najbardziej prestiżowych polskich konkursów teatralnych, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, rywalizowało 12 spektakli, wyłonionych spośród 130 realizacji z 81 teatrów. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej to przegląd o dużym znaczeniu. Ma na celu popularyzację współczesnego dramatu polskiego, promocję rodzimych dramatopisarzy oraz wspomaganie teatrów wystawiających polski dramat i adaptację polskiej literatury współczesnej, a także nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych. 

Nagrody przyznało Jury w składzie: Anna Wakulik (przewodnicząca), Krzysztof Babicki, Michał Kotański, Jacek Kopciński, Paweł Płoski.

Poza tym ogromnym sukcesem, „Lwów nie oddamy” ma już na koncie miano najlepszego spektaklu 5. edycji Festiwalu Nowego Teatru, GRAND PRIX 54. Festiwalu KONTRAPUNKT w Szczecinie oraz Nagrodę Specjalną Jury 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@PORT w Gdyni. Na początku kolejnego sezonu teatralnego aktorzy wystąpią na festiwalach w Poznaniu i Białymstoku.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym artystom!

The Theatre Times, Borders, Barriers and Limitations: “Lwów We Won’t Give Up”

Dziennik Teatralny, Sukces aktorów z Rzeszowa

E-teatr.pl, Rzeszów. Wielki sukces aktorów "Siemaszki"

Teatr dla wszystkich, Znamy Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

TVP3 Rzeszów, Kolejny sukces aktorów Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

Rzeszów News, Aktorzy “Siemaszki” nagrodzeni w 25. Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Biznes i Styl, Aktorzy Teatru Siemaszkowej z nagrodą dla najlepszego zespołu!


Galeria: