Nowy pokaz Młodej Sceny Teatru

Nowy pokaz Młodej Sceny TeatruZa nami dwa premierowe pokazy nowego projektu Młodej Sceny Teatru im. Wandy Siemaszkowej, po których byliśmy świadkami długich braw, łez wzruszenia i radości. To już drugi, po zeszłorocznych „Igraszkach z Szekspirem”, pokaz warsztatowy przygotowany przez licealną młodzież pod kierunkiem znakomitej aktorki naszego Teatru Barbary Napieraj i kolejny, który udowadnia, że młodzi potrafią!

Scenariusz historii  pt. Jestem powstał z inspiracji lekturą książki „Ja” Yanna Martela – powieści, w której autor podejmuje próbę opisania „ja” totalnego, wyzwolonego z płci. W ujęciu młodych adeptów sztuki aktorskiej, to fantastyczna i realistyczna opowieść o człowieku, który od dzieciństwa szuka własnej tożsamości emocjonalnej i duchowej – bez żadnego tabu. Chłonąc szczęście, co jakiś czas zatrzymuje się i doświadcza tego, co niesie mu ciemna strona jego natury…

Autorką scenariusza jest Barbara Napieraj, a choreografia to dzieło znanego ze współpracy przy wielu naszych spektaklach Tomasza Dajewskiego. Na scenie uczniowie rzeszowskich szkół średnich: I LO im. Stanisława Konarskiego, III LO im. Cypriana Kamila Norwida, Akademickiego LO przy WSIiZ i Zespołu Szkół Energetycznych.

Gratulujemy młodym kolejnego udanego przedsięwzięcia i trzymamy kciuki za kolejne!

Pokaz warsztatowy „Jestem” będzie można zobaczyć w Szajna Galerii także w marcu. Szczegóły wkrótce!

 

scenariusz i reżyseria: Barbara Napieraj

choreografia: Tomasz Dajewski

obsada: Agata Dral, Laura Grębowska, Aleksandra Opioła, Sabina Szetela, Radosław Kotarba, Cezary Krata, Bartosz Rułka

czas trwania: 100 min (bez przerwy)

Dla widzów od 16 roku życia

 

fot. Wiktoria Cieśla