Od września zapraszamy na nową Scenę Bristol

Od września zapraszamy na nową Scenę BristolNowy sezon 2021/2022 otwieramy z niespodzianką. Już od września nasze spektakle będzie można oglądać także w klimatycznych podziemiach Hotelu Bristol Tradidion&Luxury zlokalizowanego w centrum rzeszowskiego Rynku.

 

Wychodzimy poza mury „Sokoła”!

 10, 11 o 12 września w podziemiach Hotelu Bristol Tradidion&Luxury przy ul. Kopernika 12 odbędą się pierwsze pokazy na  Scenie Bristol. W te wrześniowe wieczory będzie można zobaczyć przedstawienie teatru tańca „Tango &Piazzolla”. Bilety na te wydarzenia w cenie 30 zł normalny i 20 zł ulgowy są już dostępne na naszej stronie internetowej i w teatralnych kasach.

Na Scenie Bristol będziemy grać spektakle przeznaczone na scenę kameralną. Prócz „Tango &Piazzolla” wystawimy tam takie tytuły, jak.: „Kiedy byłem małym chłopcem”, i „Marlene Dietrich – Błękitny Anioł”. W najbliższych miesiącach na Scenie Bristol odbędzie się także recital aktorki Małgorzaty Pruchnik-Chołki.

Spektakl teatru tańca pt. „Tango &Piazzolla” zachwycił publiczność podczas premiery, która odbyła się w sierpniu ubiegłego roku w ramach Międzynarodowego Festiwalu TRANS/MISJE – Wschód Sztuki. Reżyserem i choreografem widowiska jest Tomasz Dajewski – aktor i mim, twórca scenografii do wielu spektakli rzeszowskiego Teatru. Na scenie towarzyszą mu tancerka i aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej Karolina Dańczyszyn oraz kontrabasista Stan Michalak. Scenografia jest dziełem Magdaleny Gajewskiej.

 

Osaczeni galopującą codziennością, w natłoku spraw bieżących i problemów jakich wciąż przysparza nam życie, zatracamy się i pogrążamy bez reszty w szalonym wyścigu do lepszego jutra. W naszej mimoczno-tanecznej impresji postanowiliśmy zatrzymać się na chwilę refleksji, by przypomnieć o potrzebie czułości, bliskości, komunikacji i prawdziwego spotkania z drugim człowiekiem.

                                                                                                         Tomasz Dajewski

 

Reżyseria i choreografia: Tomasz Dajewski

Scenografia: Magdalena Gajewska

Obsada: Karolina Dańczyszyn, Tomasz Dajewski, Stan Michalak (kontrabas)

Czas trwania: 45 min