"Piaf" recenzuje Barbara Kędzierska (Twinn.pl)

"Piaf" recenzuje Barbara Kędzierska (Twinn.pl)"Mała, niespecjalnie atrakcyjna kobietka, ale niebywały talent muzyczny i wspaniały, niepowtarzalny głos. To niezapomniana Francuzka Edith Piaf, którą w Rzeszowie w Teatrze Siemaszkowej grają naprzemiennie dwie nasze aktorki. Efekt jest niesamowity.

Historia życia i twórczości jednej z najsłynniejszych francuskich śpiewaczek Edith Piaf opisana przez Angielkę Pam Gems, zainspirowała Jana Szurmieja ponad 20 lat temu do stworzenia z ówczesnym zespołem Siemaszkowej spektaklu muzycznego pt. „Piaf”. Spektakl cieszył się dużą popularnością wśród rzeszowian i wielu z nich jeszcze do niedawna nie kryło żalu, że zniknął z repertuaru tego teatru.

Po piętnastu latach nieobecności przedstawienia reżyser Jan Szurmiej wraz z obecną dyrekcją tego teatru zdecydował się przywrócić na rzeszowskie deski sceniczne swój hit sprzed lat. Jednak nic dwa razy tak samo się nie zdarza, ludzie dojrzewają, zmieniają się zapatrywania, rzeczywistość dookoła nas staje się inna. Dlatego i rzeszowska „Piaf” po powrocie zmieniła się bardzo. (...)"

Barbara Kędzierska
Twinn.pl
23 lutego 2018

Czytaj cały artykuł