"Piaf", "Wenus w futrze" i "Idiota" w "Siemaszce" - pisze Rzeszów News

"Piaf", "Wenus w futrze" i "Idiota" w "Siemaszce" - pisze Rzeszów NewsPiaf” i „Wenus w futrze” w „Siemaszce”

(...)„Siemaszka” w ten weekend zaprasza  w piątek na „Piaf” z Małgorzatą Pruchnik-Chołką w roli głównej o godz. 11:00. (...)

Kolejna teatralna propozycja to „Wenus w futrze”. Dagny Ciporę i Michała Chołkę w tym gorącym spektaklu będzie można zobaczyć o godz. 19:00 w piątek i niedzielę oraz o 20:00 w sobotę. Bilety w cenie 40 zł do kupienia w kasie teatru. (...)

Jak daleko może się posunąć człowiek, żeby zaspokoić swoje żądze? Prawdziwe namiętności mogą być motorem i nadać sens życiu. Ale mogą też być obsesją. Spełnianie ukrytych pragnień może nieść nieodwracalne konsekwencje. „Wenus w futrze” Davida Ivesa w reżyserii Jana Nowary to historia burzliwego spotkania oraz walki o władzę i dominację.

Tytułową Wenus-Wandę poznajemy, gdy przychodzi na przesłuchanie do nowej sztuki teatralnej. Reżyser Thomas nie spodziewa się, że to on zostanie poddany próbie, ponieważ współczesna Wenus może mieć więcej wspólnego z Heddą Gabler niż z rzymską boginią. Potrzeba uwznioślenia życia towarzyszy każdemu z nas, ale jej konsekwencje mogą okazać się śmiercionośne… Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych! (...)

(...) "Idiota” w teatrze

W „Siemaszce” o godz. 19:00 w sobotę i 17:00 w niedzielę będzie można zobaczyć „Idiotę”. Bilety w cenie 40 zł można kupić w kasie teatru. „Idiota” Kaczmarka i Żelisławskiego jest podróżą w głąb „wiecznej Rosji” – świata, w którym nierozwiązane problemy schyłku XIX wieku współistnieją z paradoksami późnego kapitalizmu. Świata, którego okrzepły ład tylko z rzadka wstrząsany jest aktami przemocy i fanatyzmu religijnego.

To także historia walki o uratowanie Nastazji Filipownej, skrzywdzonej w dzieciństwie kobiety, której społeczeństwo narzuca rolę dziwki. To w końcu próba zrozumienia absurdu, niedorzeczności i dziwności świata, dla którego jedynym „ratunkiem” i lustrem może być błazen, wariat i kretyn. Czy istnieje coś, co może zbawić świat, w którym wszystko jest towarem, gdzie wszystko przelicza się na pieniądze? Piękno? Dobro? Miłość? (...)

Rzeszów News
6 kwietnia 2018
Czytaj całość artykułu