„PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO/ koncert z piosenkami Kabaretu Starszych Panów

„PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO/ koncert z piosenkami Kabaretu Starszych Panów 

12 lutego/ godz. 21.00/ foyer Teatru im. W. Siemaszkowej

Skąd wiemy, że „piosenka jest dobra na wszystko”, że dżdżysta pogoda za oknem tylko utwierdza wszystkich w przekonaniu jak mocno „w czasie deszczu dzieci się nudzą”, a „rodzina nie cieszy gdy jest, lecz kiedy jej ni ma, samotnyś jak pies” – te zdania, utrwaliły nam się w języku potocznym, a których często używa się bez refleksji nad ich pochodzeniem.

 

Warto więc wspomnieć, że pierwszy program Kabaretu Starszych Panów,  którego autorami zacytowanych powyżej zdań są Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, wyemitowany został przez telewizję w 1958 roku. Od tamtej pory ich repertuar opracowywany był już wielokrotnie i przez wielu wyśmienitych aktorów i wokalistów. Miedzy innymi: Ewę Bem, Adriannę Biedrzyńską, Magdę Umer, Piotra Machalicę, Zbyszka Zamachowskiego, czy też Macieja Stuhra. Co może tylko świadczyć o mistrzostwie tekstów i zawartych w nich: inteligentnego dowcipu, miłej dla ucha muzyki, i poruszających tematów tęsknoty, pożądania, odrzucenia miłości.

 

Widzowie Teatru im. Wandy Siemaszkowej, którzy wybiorą z repertuaru koncert „Piosenka jest dobra na wszystko” wg reżyserskiej koncepcji Karola Kadłubca, ubogacą swoją wrażliwość, i tym z Państwa którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów dostarczy wzruszeń, ale i nie poskąpi wrażeń całkiem młodemu pokoleniu – których szczególnie zachęcamy do zapoznania się z rozterkami damskich i męskich serc.

 

„Koncert jest szansą na poznanie wrażliwości i dzikości serca mężczyzny jak również kobiecej emocjonalności i sposobu postrzegania rzeczywistości od strony liryczno-romantycznej. Nasze studium nad sercem mężczyzny wykazało, że główną siłą motywującą i popychającą do życia płeć niepiękną jest ich wzdychanie do tego co przyprawia o dreszcze - czyli Was Drogie Panie.” – mówi Karol Kadłubiec.

 

W koncercie wystąpią:

- Małgorzata Pruchnik - Chołka,

- Michał Chołka,

- Mateusz Marczydło,

- Karol Kadłubiec,

- Tomasz Jachym (piano)

 

Koncepcja reżyserska: Karol Kadłubiec

[tekst: Marta Kloc]