Polska Prapremiera "Pogorzeliska"

Polska Prapremiera "Pogorzeliska"Nie jesteśmy tylko swoją pracą i swoją pasją, nie jesteśmy wyłącznie swoim krajem i swoim wychowaniem. Jesteśmy też wszystkimi przodkami naszej rodziny. Z ich historiami i kulturą.
Nawal Marwan w testamencie przekazuje swoim dzieciom dwa listy. Jeden do ich ojca, który potencjalnie zginął na wojnie, a drugi do ich brata, o którego istnieniu własnie się dowidzieli. Jeanne i Simone jadą na Bliski Wschód, aby ich odnaleźć i dostarczyć im listy zostawione przez matkę. Wyruszają w podróż, która odkryje przed nimi historię ich matki, horror wojny, siłę przyjaźni, okrucieństwo zemsty i siłę wybaczania, a w końcu ich własne pochodzenie. Bo drzewo to nie tylko korona, która pnie się do jasnego nieba. Drzewo to również korzenie, sięgające w głąb mrocznej ziemi. 

Cezary Iber

  Zapraszamy na spektakl oparty na dramacie Wajdiego Mouawada, kanadyjskiego pisarza, aktora, reżysera uhonorowanego Orderem Kanady. Premiera 22 października 2016 Autor: Wojtek Warzywoda Dziękujemy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie za udostępnienie sali wykładowej oraz Podkarpackiemu Okręgowemu Związkowi Bokserskiemu za użyczenie ringu!   fot. Maciej Mikulski Fanpage spektaklu pogorzelisko_Michał Rawski Autor projektu: Michał Rawski