Prapremiera 27 i 28 kwietnia

Prapremiera 27 i 28 kwietniaW naszym Teatrze trwają intensywne próby przed ostatnią w tym sezonie premierą. Sztuka pt. „Kiedy byłem małym chłopcem” to oparta na wątkach biograficznych opowieść o młodzieńczych latach ojca polskiego bluesa Tadeusza Nalepy, którego kariera rozpoczęła się w naszym mieście!

Jak zaznacza autor sztuki i reżyser Tomasz Man, spektakl przedstawia historię koncertu, którego nie było. Przed jej napisaniem wyobraził sobie przełomowy moment w karierze Breakoutów, kiedy członkowie zespołu musieli zdecydować, jaką muzykę będą grali. Jak wiemy, lider grupy Tadeusz Nalepa wybrał muzykę rockową, której buntowniczy, pro-zachodni charakter nie podobał się ówczesnym władzom.  

Twórcy przedstawienia starają się odtworzyć klimat Rzeszowa lat 60-tych, a miejsce akcji ma przypominać Klub Łącznościowca, w którym we wrześniu 1965 r. odbył się pierwszy koncert zespołu Nalepy występującego jeszcze pod nazwą Blackout.

Prapremiera 27 i 28 kwietnia, a także kolejne pokazy odbędą się w Klubokawiarni Rynek Główny przy wejściu do Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie. W muzycznym spektaklu usłyszymy wciąż żywe i kochane przeboje Breakoutów.

Serdecznie zapraszamy!

Reżyseria: Tomasz Man

Scenografia: Anetta Piekarska-Man

Przygotowanie muzyczne: Wojciech Dąbrowski, Jakub Kowalski, Bożena Stasiowska-Chrobak

Obsada: Małgorzata Pruchnik-Chołka, Michał Chołka, Marcin Marzec (gościnnie)

Perkusja: Paweł Leniart

 

Spektakl o Tadeuszu Nalepie w Podziemnej Trasie Turystycznej pod koniec kwietnia - Rzeszów News