PREMIERA 11 LIPCA!

PREMIERA 11 LIPCA!PREMIERA 11 LIPCA!

Powrót na teatralne deski zbliża się wielkimi krokami! Już 11 lipca na Dużej Scenie odbędzie się długo wyczekiwana premiera „Iwony, księżniczki Burgunda” Witolda Gombrowicza w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza.

Tuż po niej, świętować będziemy 59. Międzynarodowy Dzień Teatru. Podczas uroczystej gali ludzie sceny zostaną nagrodzeni przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Dyrektora Teatru. Po raz pierwszy wręczone zostaną także Wandy’20 – nagrody dla ulubionej Aktorki, ulubionego Aktora i ulubionego spektaklu Widzów!

„Iwonę, księżniczkę Burgunda” zagramy w wakacje 4 razy! Prócz premiery, również 12, 18 i 19 lipca!

Bilety w sprzedaży:

http://83.15.188.106/msi/Repertoire.aspx?m=41

„Iwona, księżniczka Burgunda” to sztuka Gombrowicza, w której komedia przenika się z tragedią. To opowieść o fikcyjnej rodzinie królewskiej, której dobre samopoczucie i megalomania zostają zburzone przez pojawienie się dziewczyny o imieniu Iwona. Przerażona i zalękniona w sobie tajemnicza bohaterka doprowadza do dekonstrukcji i zrujnowania nadętej i zakłamanej struktury dworu. Dworu jako rodziny, która odsłaniając swoje wstydliwe tajemnice i sekrety o mały włos nie doprowadza samej siebie do katastrofy i upadku.

Gombrowicz w pierwszym, napisanym jeszcze przed wojną, dramacie daje zapis mechanizmów i społecznych konwenansów, a przede wszystkim próbuje przedstawić sytuację człowieka uwikłanego w relacje z innymi. Pokazuje, w jaką stronę mogą ewaluować nasze kompleksy, kiedy spotkają się z absolutem.

 

Spektakl bierze udział w VI edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.