Premiera spektaklu "Serce bez granic" już 7 i 8 października!

Premiera spektaklu "Serce bez granic" już 7 i 8 października!Już 7 i 8 października na scenie Galerii Szajna w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie będzie miała miejsce premiera spektaklu „Serce bez granic”. Bohaterem przedstawienia jest ksiądz Adam Kozłowiecki, jezuita, pochodzący z ziemiańskiej rodziny z Podkarpacia, urodzony w Hucie Komorowskiej koło Kolbuszowej.

Spektakl wyreżyserował Sławomir Gaudyn. Scenariusz powstał na podstawie wspomnień i listów Kozłowieckiego (zgromadzonych w książkach „Moja Afryka, moje Chingombe – dzieje misjonarza opisane w listach do przyjaciół” ). W rolę tego pogodnego i otwartego księdza wcieli się dwóch aktorów: Paweł Gładyś i Grzegorz Pawłowski. Drugi z nich wraca na scenę po ciężkiej chorobie. Wierzymy, że będzie to dla niego, podobnie jak w przypadku Adama Kozłowieckiego, powrót nie tylko symboliczny, ale realny – przemieniający ludzi i rzeczywistość wokół nas.  

Serce bez granic

reżyseria: Sławomir Gaudyn scenariusz: Sławomir Gaudyn, Grzegorz Janiszewski scenografia: Grzegorz Janiszewski opracowanie muzyczne Sławomir Gaudyn, Grzegorz Janiszewski inspicjent i sufler: Karolina Dańczyszyn konsultacje: ks dr Jan Wolak, Tomasz Warchoł obsada: Paweł Gładyś, Grzegorz Pawłowski premiera: 7 i 8 października 2017, Szajna Galeria

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z próby medialnej i konferencji prasowej:

fot. Anna Petynia